V USA byla podána hromadná žaloba  na výrobce remdesiviru kvůli klamavým praktikám

V USA byla podána hromadná žaloba na výrobce remdesiviru kvůli klamavým praktikám

Již dlouho je znám fakt, že remdesvir je spíš než léčivo prostředek, který pacienta ještě víc poškodí. Poměrně detailně se o působení remdesiviru píše např. v knize od Kennedyho: „Skutečný Anthony Fauci.“

Tedy zatímco dávno schválené léky, které prokazatelně pomáhaly (jako např. ivermektin), byly zakázány, do distribuce se dostal extrémně škodlivý remdesivir, který mnoha lidem způsobil nejen poškození zdraví, ale v některých případech i smrt.

Je více než pravděpodobné, že mnoho lidí, kteří remdesivir v nemocnici již dříve dostali, vůbec netuší, že jejich případné zdravotní problémy mohou pocházet právě od tohoto přípravku.

V USA byl již několikrát Gilead – výrobce tohoto přípravku – žalován a další hromadná žaloba se řeší nyní. A co na to Gilead? Neustále se odvolává na beztrestnost, která by mu údajně měla být zaručena podobně, jako výrobcům takzvaných „vakcín.“

Společnost, která vyrábí remdesivir, který se používá nejen po celých Spojených státech k léčbě COVID-19, byla zasažena hromadnou žalobou kvůli obvinění, že podvodně propagovala lék, aniž by odhalila možné vedlejší účinky.

Dva obyvatelé Kalifornie, z nichž jeden je příbuzným osoby, která zemřela po podání remdesiviru, podali žalobu na Gilead Sciences v okrese Shasta 26. září.

Deborah Fustová – přeživší manželka Michaela Fusta – a Edward Pimentel, jemuž bylo poškozeno zdraví poté, co dostal remdesivir, obviňují kalifornský Gilead, že při propagaci remdesiviru nezmínil zdokumentované vedlejší účinky.

„Je to hrozná droga. Nezisková organizace má tisíce členů, kteří mají nemocniční záznamy, a můžete vidět, že je velký rozdíl v hladinách kreatininu a hladinách v krvi, hodnotách ledvin poté, co dostanou remdesivir,“ řekl Bradford Geyer, právník Former Feds Group, který zastupuje žalobce.

Nezisková organizace FormerFedsGroup Freedom Foundation shromáždila některé případy na svých webových stránkách.

Žaloba uvádí, že tiskové zprávy Gileadu a prohlášení společnosti Gilead pro spotřebitele a vyšetřovatele ukazují vzorec zlehčování nebo úplného vynechání klinických nebezpečí, která pacienti zažívají při užívání remdesiviru, místo toho zdůrazňují jeho údajné předpokládané přínosy, bezpečnost a účinnost.“

Například webová stránka pro lék, známá také jako veklury, se nezmiňuje o problémech s ledvinami. Leták (pdf) pro pacienty také nezmiňuje problémy.

„Reklama žalovaného, že remdesivir je bezpečná a účinná léčba COVID-19, je nepravdivá a zavádějící pro každého spotřebitele, včetně žalobců, protože žalovaný ve skutečnosti věděl nebo měl vědět, na základě předchozích studií a údajů o remdesiviru, že je nebezpečný a představuje vysoké riziko závažných nežádoucích účinků a úmrtí pro žalobce a další pacienty,“ stojí v žalobě.

„Reklama zkreslovala a/nebo opomíjela skutečný obsah a povahu drogy,“ uvádí se také.

Gilead na žádost o komentář neodpověděl.

Žalobci usilují o status, který by umožnil dvěma skupinám lidí připojit se k žalobě. Jsou to lidé, kteří dostali remdesivir během hospitalizace s COVID-19 a v důsledku toho utrpěli vážné poškození zdraví, a lidé, jejichž blízcí zemřeli po podání remdesiviru poté, co byli hospitalizováni s COVID-19.

Předčasná autorizace FDA

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělil společnosti Gilead v květnu 2020 nouzové povolení pro remdesivir, a to především na základě výsledků vládou sponzorované studie, ve které výzkumníci změnili koncový bod v polovině. Kritici tvrdí, že změna byla provedena s cílem získat pozitivní výsledky. Studie lživě tvrdila, že remdesivir urychlil dobu zotavení z COVID-19.

Agentura tento krok učinila bez konzultace se svým poradním výborem pro antimikrobiální léčiva.

FDA schválila remdesivir v říjnu 2020 a rozšířila jeho přípustné použití na ambulantní zařízení a děti.

Brzy poté rozsáhlá studie provedená Světovou zdravotnickou organizací zjistila, že remdesivir neurychlil dobu zotavení ani nesnížil úmrtnost. Skupina doporučila nepoužívat remdesivir u hospitalizovaných pacientů, což bylo v rozporu s doporučením ve Spojených státech, ale i v zemích EU.

Studie na zvířatech zjistily náznaky, že remdesivir poškodil ledviny. Americká studie zjistila poškození ledvin mezi příjemci remdesiviru, včetně tří pacientů, kteří byli nuceni přestat užívat lék.

Další studie, jakož i údaje po schválení rovněž vyvolaly obavy ohledně bezpečnosti a účinnosti.

Výzkumní pracovníci, kteří přezkoumávali zprávy pro databázi Světové zdravotnické organizace VigiBase, například zjistili, že zprávy o poškození ledvin po remdesiviru byly mnohem častější než zprávy o poškození ledvin po jiných léčbách COVID-19.

Před podáním remdesiviru jsou američtí pacienti instruováni (pdf) FDA, aby zveřejnili všechny své zdravotní stavy, včetně problémů s ledvinami.

Gilead sice propaguje remdesivir, ale podle nové žaloby měl zveřejnit riziko poškození ledvin.

Tím, že tak společnost neučinila, údajně porušila kalifornské zákony proti používání klamavých praktik a vydávání nepravdivých nebo zavádějících prohlášení.

Gilead se také dopustil nepravdivých prohlášení z nedbalosti, což vedlo k bezdůvodnému obohacení, uvádí žaloba.

Žalobci se domáhají vydání příkazu k založení skupiny, příkazu zabraňujícího společnosti Gilead v účasti na nekalých, nezákonných a klamavých obchodních praktikách a klamavé reklamě, příkazu přinutit společnost Gilead k nápravě předchozích reklam, příkazu nařizujícímu společnosti Gilead, aby stáhla a zničila klamavé reklamní materiály, příkazu vyžadujícího, aby společnost Gilead vrátila peníze získané porušujícími jednáními, a příkaz, kterým by byl Gilead nucen zaplatit odškodné i s úroky.

Následuje rozhodnutí státu Michigan

Nová žaloba přichází poté, co soud v Michiganu rozhodl, že remdesivir není chráněn federálním zákonem proti žalobě podané mužem, kterému museli  po obdržení remdesiviru amputovat nohu.

Žalobce Don Nowacki také utrpěl dvě mrtvice.

Remdesivir, který dostal, byl prý kontaminován skleněnými částicemi.

Gilead argumentoval, že nemůže být žalován kvůli imunitě udělené zákonem o veřejné připravenosti a nouzové připravenosti, který byl aktivován Trumpovou administrativou během pandemie COVID-19.

Soudce tento argument odmítl s tím, že se zákon netýká výrobce v dané situaci.

Pan Nowacki a jeho právníci jsou nyní připraveni na odhalení a soud přijde později.

„Jedna z věcí, na kterou se snažíme přijít, je, co přesně Gilead, FDA a nemocnice věděly,“  řekl jeden z právníků Ven Johnson. 

„Jak se skleněné částice, které by mohly způsobit mrtvici a smrt u lidí, dostaly do tohoto léku? Proč se na nás zástupci uvedených organizací neobracejí, aby získali zdravotní záznamy našeho klienta, abychom pochopili, co se stalo?“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

4 thoughts on “V USA byla podána hromadná žaloba na výrobce remdesiviru kvůli klamavým praktikám

  1. Jak se vyrabeli a vyrabi covidovi pacienti!!! Prijdete do nemocnice s banalitou, treba bolest bricha,slepe strevo. Vedome a s cilenym ucelem se provede PCR test. Jeden den negativni druhy den negativni treti den pozitivni a uz se rozbiha zabijeci cyklus. Podaji kapacku ve ktere je zaroven MIDAZOLAM, coz je soucast smrticich popravcich injekci , kdo o tom nevi, po tomto koktejlu se vam zacina spatne dychat, plice jedou na 70 procent. A oni reknou jo to je ten covid, tak naordinuji REMDESIVIR, ktery obsahuje KYANID!!! Vzapeti pote vam kyanid odpojuje ledviny jatra a dalsi organy. Pacienti se zacnou topit ve vlastnich tekutinach. Tim padem vas napoji na ventilator nastaveny na 60 gigaherzu. To vase plice roztrha pru plnem vedomi. A aby trosku ulevili od bolesti tak je injekcne aplikovano MORFIUM ve vysokych davkach. Ale ne vzdy, pouze kdyz nejsou sto vystat ten rev pacientu kteri umiraji pri plnem vedomi!!! 3 slovy tri zdravotni sestry z kovidovych oddeleni me tento postup leceni nebo spise ukladnych vrazd!!! nezavisle na sobe popsaly. Na dotaz proc ? takovato lecba a jeste midazolamen a remdesivirem me odpovedely, my ji tim pomahame!!! Na otazku zdali vedi co je midazolam a ze je soucasti smrticich injekci me odpovedely cituji jsi nebezpecna s tebou nic spolecneho!! Cely tento lekarsky smrtici protokol me potvrdily uz skoro pred tremi roky. A muj udiv byl ze zabijeni lidi berou jako samozrejmost. A jeste se tim chlubi. My jim tim pomahame. No na pres drzku a zlamani obou ruk. Tak takto se vedome a zamerne vrazdi lide v nemocnicich. Od prichodu do nemocnice do jiste smrti doba preziti 2 tydny max 3 tydny podle stavu vaseho organismu. Prot se vyhybejte temto vrazednym institucim daleko daleko!!! Zasne vakciny zadne leky zadne kapacky NASRAT NASRAT NASRAT!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout