Velký skandál amerického republikánského kandidáta Viveka Ramaswamyho ukazuje, že je zřejmě jen nastrčenou figurkou

Velký skandál amerického republikánského kandidáta Viveka Ramaswamyho ukazuje, že je zřejmě jen nastrčenou figurkou

Čerstvý skandál amerického prezidentského kandidáta jen potvrzuje, že nikdy není důležité to, co politik říká, vždy je však nezbytné si všímat, jak dlouhodobě  jedná.

Stejně tak je velmi důležité sledovat, zda se daný politik neangažuje v některé z globalistických struktur (WEF, Aspen institut, Trilaterální komise, Bilderberg, Římský klub apod.) – už mnohokrát se v různých zemích ukázalo, že je to důležitější než kdo tuší.

Slova nikdy nejsou důležitá, trénovaný rétor, který je zároveň dobrý herec (a zároveň má i dobrého marketéra), vám může předvést jakékoli „divadlo.“ Proto nikdy neberte slova politiků vážně a zajímejte se výhradně o jejich činy a pozadí.

Toto důležité pravidlo nyní potvrzuje i nový skandál, který mnohdy až šokoval nejednoho republikánského voliče…

Pokud alespoň okrajově sledujete vývoj preferencí amerických prezidentských kandidátů, pak jste možná zaznamenali některé velmi zajímavé okolnosti.

Ještě někdy vloni na podzim byly velmi vyrovnané preference Donalda Trumpa a Rona DeSantise. Ovšem posléze – zejména po snahách o kriminalizaci Trumpa – raketově narůstaly právě jeho preference.

DeSantis se –  i přes úspěšnou konzervativní politiku na Floridě – začal propadat (většinou díky diskreditaci ze strany protrumpovských sil) a postupně se srovnaly jeho preference s těmi, které má aktuálně dosud třetí kandidát na žebříčku – Vivek Ramaswamy.

Jeho rétorika je velmi lákavá a dokonce ve svých vystoupeních také podporuje Trumpa. Když se nedávno ukázalo, že je již dlouho na seznamu mladých globálních lídrů WEF, tak tvrdil, že by tam být vůbec neměl s tím, že zveřejnění na seznamu Schwabových žáků má za cíl ho odstavit od volebního klání.

Později tvrdil, že již upozornil WEF, aby ho ze seznamu odstranilo a záhy předvedl jakýsi dopis, kterým mělo WEF potvrdit, že tam byl uveden omylem.

Tím zřejmě své voliče uklidnil, neboť záhy mu narostly preference. Jeho rétorika byla lákavá a vzhledem k tomu, že ho slovně podpořil i Trump (který se naopak vymezoval proti DeSantisovi), mohlo by skutečně dojít k tomu, že v případě sesazení Trumpa (ať už z jakéhokoli důvodu) by právě Ramaswamy  vyhrál volby.

Jenže nyní se ukázalo, že byl zřejmě na seznamu WEF zcela oprávněně, což potvrzuje právě nové zjištění.

V nedávném odhalení republikánský prezidentský kandidát Hirsh Singh vynesl na světlo kontroverzní detaily týkající se politické příslušnosti a volební historie Viveka Ramaswamyho.

Dokumentace získaná od Franklin County, Ohio Board of Elections naznačuje, že Ramaswamy není registrovaný republikán, ale spíše registrovaný „nepřidružený“ volič.

V příspěvku X (dříve Twitter) Singh napsal:

„Podle dokumentace, kterou obdržel Vivek Ramswamy’s Franklin County, Ohio Board of Elections Board of Elections, Vivek není registrovaný republikán, ale registrovaný nepřidružený a nikdy nehlasoval v republikánských primárkách v celém svém životě.“

Záznamy o hlasování, původně zveřejněné účtem nazvaným Ohio Legislative Watch na X, ukazují, že Ramaswamy nehlasoval v primárkách státu Ohio v letech 2021 a 2022.

„No, to je trapné. Republikánský prezidentský kandidát Vivek Ramaswamy, který žije v Columbusu, není registrovaným republikánem v Ohiu a vynechal polovinu voleb od doby, kdy se zaregistroval k hlasování ve Franklin County,“ napsal účet a dodal: „Jeho manželka je také nezávislá a vynechala stejné volby.“

„Jeho rodiče žijí v Hamilton County a nezdá se, že by byli vůbec registrováni k volbám, alespoň ne na adrese, kde žádají o snížení daně z nemovitosti,“ uzavírá příspěvek.

Tyto záznamy byly nezávisle přezkoumány NBC News:

Ramaswamy, 38, je uveden jako „nepřidružený“ volič ve Franklin County v Ohiu, kde byl registrován k hlasování od listopadu 2021 poté, co se přestěhoval do Columbusu.

Biotechnologický multimilionář sám sebe na vysoké škole označil za „libertariánského freestylera.

Řekl, že v prezidentských volbách v roce 2004 hlasoval pro libertariána, ale nehlasoval v letech 2008, 2012 a 2016, podle agentury Reuters, a přispěl jak republikánským, tak demokratickým kandidátům.

Otázku o své řídké volební historii během středeční prezidentské debaty Republikánské strany smetl ze stolu.

Ramaswamy řekl, že se stal „tvrdým“ příznivcem Trumpa až v roce 2020, kdy pro něj údajně hlasoval.

Ramaswamy, který oznámil svou prezidentskou kandidaturu letos v únoru, již dříve obhajoval proč nevolil, když byl mladší a řekl Seanu Hannitymu, že tehdy nevolil, protože byl „ve svých dvaceti letech unavený člověk.“

Údaje Federální volební komise (FEC) odhalují, že Ramaswamy byl dárcem Demokratické strany v demokratických primárkách v roce 2016.

Záznamy FEC ukazují, že 29. března 2016 Vivek Ramaswamy daroval 2 700 dolarů ActBlue skupině Friends of Dena, která byla spojena s kandidátkou Demokratické strany do Kongresu Denou Minning Grayson.

„Čas Viveka Ramaswamyho jako uchazeče o zaměstnání vypršel. Může být schopen někdy oklamat všechny lidi a některé lidi dokonce po celou dobu, ale nemůže oklamat všechny lidi po celou dobu,“ řekl Hirsh Singh.

V minulosti se prokázaly i jeho vazby na Sorose.

Minulý měsíc se Ramaswamy ve videu na Twitteru bránil za to, že přijal cenu 90 000 dolarů od Paul & Daisy Soros Fellowship for New Americans.

Toto společenství bylo pojmenováno po starším bratrovi George Sorose, Paulu Sorosovi, americkém podnikateli maďarského původu, často nazývaném „neviditelný Soros.“

Vivek ve videu zveřejněném na X řekl: „V roce 2010 jsem vyhrál stipendium, když mi bylo 24 nebo 25 let a zamířil jsem na právnickou fakultu, která byla částečně financována nikoliv Georgem Sorosem, ale Paulem Sorosem, Georgovým bratrem.

Ten vydělal své peníze nezávisle a je mimochodem nyní mrtvý. Financoval stovky lidí – stovky dětí. Byl jsem jedním z nich, šel jsem na postgraduální školu ve věku 24 nebo 25 let, v době, kdy jsem na to neměl moc peněz.“

Nicméně Vivek Ramaswamy byl milionářem již v době, kdy přijal Sorosovo stipendium, o kterém předtím řekl, že ho potřebuje, aby zaplatil právnickou školu.

Když Ramaswamy v roce 2011 cenu přebíral, byl studentem prvního ročníku práv na Yale a podle FOX News pracoval několik let jako investiční analytik v hedgeovém fondu QVT Financial.

Nedávná odhalení týkající se finančních záznamů Ramaswamyho však vykreslují jiný obrázek. Ve stejném roce, kdy přijal cenu, Ramaswamy vykázal podle svých daňových přiznání celkový příjem ve výši 2 252 209 dolarů. V předchozích třech letech také vykázal příjmy ve výši 1 173 690 dolarů.

Ramaswamyho stránka na Wikipedii byla aktualizována, aby odstranila informace o jeho spojení s Paulem Sorosem, což podle kritiků vyvolává otázky o transparentnosti Ramaswamyho kandidatury.

Podle Mediate se zdá, že Ramaswamy zaplatil editorovi Wikipedie, aby odstranil obsah z jeho stránky, o kterém se Ramaswamy domníval, že by podkopal jeho kandidaturu v republikánských primárkách. O několik dní později Ramaswamy oznámil svůj záměr kandidovat v roce 2024.

„Podle historie verzí článku editor odstranil řádky o tom, že Ramaswamy obdržel v roce 2011 stipendium Paul & Daisy Soros pro nové Američany,“ uvedl deník.

Ramaswamy má však také neblahou historii z „doby covidové.“ Je mu zejména vyčítáno to, že na svých sociálních sítích vyzýval občany, aby si nakupovali roušky a používali je.

Ramaswamy se také zapojil do týmu reakce na Covid-19 v Ohiu. Tyto týmy měly v USA za cíl kontrolovat a prosazovat dodržování restriktivních nařízení  (lockdowny, roušky, rozestupy, později očkování).

Ramaswamyho údajná práce s týmem reakce na COVID-19 v Ohiu byla také odstraněna z jeho stránky Wikipedie na jeho žádost, což je krok, který zvedl obočí.

Podle Mediate: „9. února 2023 byla ze stránky odstraněna také Ramaswamyho role ve státě Ohio Covid-19 Response Team. Editor zaznamenal, že Ramaswamyho práce z doby Covidu byla z článku odstraněna na výslovnou žádost kandidáta, zatímco jeho Sorosovo stipendium bylo editorem považováno za „cizí materiál“.

DC Draino griloval Ramaswamyho tím, že poukázal na jeho další názory na kritická témata, včetně:

  • Původně věřil, že volby v roce 2020 nebyly ukradeny volebními podvody
  • Podpora bývalého viceprezidenta Mikea Pence 6. ledna
  • Vyjádření zájmu o opětovný vstup do Transpacifického partnerství (TPP)
  • Obhajoba „neomezeného“ vzdělání pro přistěhovalce
  • Povzbuzování všech k očkování

Jednoduše Ramaswamy je jen nastrčenou loutkou, které na zisk hlasů stačila líbivá vystoupení a také podpora Trumpa.

Dění, ke kterému dochází na poli amerických prezidentských kandidátů, nicméně pomáhá lépe pochopit jak politika funguje.

Mnohé se nyní také osvětluje, nicméně to by již bylo na velmi detailní analýzu, kterou přinesu v nějakém dalším samostatném článku.

Na závěr jen připomínám, že pro nás je mnohem důležitější to, kdo je na postu prezidenta v USA a kdo ovládá tamní administrativu, než například to, kdo je u nás na Hradě.

Loutky v naší vládě totiž jen oddaně poslouchají Brusel, Berlín a Washington. A jen změna loutkovodičů může změnit i naši celkovou politiku…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

One thought on “Velký skandál amerického republikánského kandidáta Viveka Ramaswamyho ukazuje, že je zřejmě jen nastrčenou figurkou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout