Kam se podělo 70% západních zbraní?

Kam se podělo 70% západních zbraní?

Již před rokem byl nucen dokonce i mainstream přiznat, že  – jak potvrdil výzkum CBS –  na ukrajinská bojiště se dostane pouze 30% dodaných zbraní ze Západu.

V tomto směru se dosud nic nezměnilo a alarmující je především fakt, že nikoho nezajímá, kde asi zbraně skončily.

O rok později stále není oficiálně vyšetřováno, kde se všechny zásilky zbraní na Ukrajinu nacházejí. Západ nadále ve velkém dodává zbraně, munici, rakety, tanky a další vojenskou techniku ​​a stejně tak mnoho mizí, aniž by si toho kdokoli všiml. 

Je to otevřený kohoutek a nezdá se, že by chtěl někdo tento příval zastavit.

08.08.2022: „USA přislíbily více než 54 miliard dolarů hospodářské a vojenské pomoci Ukrajině od února 2022, samotné Spojené království téměř 3 miliardy dolarů vojenské pomoci a EU dalších 2,5 miliardy dolarů zbraní pro celou Ukrajinu.“

Na Ukrajinu vstoupila široká škála vybavení, od pušek a granátů po protitankové střely a vícenásobné raketometné systémy.

Podle tehdejší zprávy CBS News se do předních linií skutečně dostane jen asi 30 procent zbraní dodaných Západem.

„Všechny tyto věci se dostanou přes hranice a pak se něco stane, když asi jen 30 procent z toho dorazí na místo určení,“ řekl americkému zpravodajskému kanálu Jonas Ohman, zakladatel organizace se sídlem v Litvě, která zásobuje ukrajinskou armádu.

Aby se zbraně dostaly k jednotkám, je nezbytná komplikovaná síť vládců, oligarchů a politických aktérů.

„Ve skutečnosti nejsou žádné informace o tom, kam jdou,“ řekla CBS Donatella Rovera, hlavní krizová poradkyně Amnesty International.

„Co je skutečně znepokojivé, je, že některé země, které dodávají zbraně, si nemyslí, že je jejich odpovědností zavést velmi robustní monitorovací mechanismus.“

Ukrajina trvá na sledování jakékoli zbraně, která překročí její hranice. 

Jurij Sak, poradce ministra obrany Alexeje Reznikova, řekl listu Financial Times, že zprávy o opaku by mohly být „součástí ruské informační války s cílem zastavit mezinárodní partnery v dodávkách zbraní Ukrajině.“

Ale kdo zde razí propagandu, když na dark netu se skutečně nabídka západních zbraní objevila a mohl ji vidět kdokoli? A dokonce i Američané nedávno bili na poplach.

Americký zpravodajský zdroj CNN v dubnu 2023 potvrdil, že Washington téměř neměl tušení, co se se zbraněmi děje, a popsal zásilky jako „spadající do velké černé díry, jakmile dorazí na Ukrajinu.“

Kanadské zdroje také tvrdí, že „nemají ponětí“, kde končí jejich dodávky zbraní.

Europol uvedl, že některé z těchto zbraní se dostaly do rukou organizovaných zločineckých skupin v EU, zatímco ruská vláda varovala, že by se mohly objevit na Blízkém východě. 

Vyšetřování RT v červnu 2023 odhalilo online tržiště, kde se prodávaly pokročilé západní zbraně – jako jsou protitankové systémy Javelin a NLAW nebo demoliční drony Phoenix Ghost a Switchblade – a to za mnohonásobně nižší ceny, než jaká je jejich skutečná hodnota.

na černém trhu se vloni objevily například Javeliny

Náměstek britského ministra obrany James Heappey od té doby potvrdil, že zbraně dodávané Británií se ne vždy dostanou na frontu. 

Ministerstvo zároveň pracuje na „spolehlivých postupech, které zajistí, že všechny zbraně a střelivo procházející Mezinárodním dárcovským koordinačním centrem budou předány ukrajinským ozbrojeným silám.“

Rok po zahájení speciální vojenské operace a dodávek zbraní na Ukrajinu britská vláda uznala problém přeprodeje zbraní na černém trhu, o kterém již dlouho informovalo mnoho médií.

Jenže už před rokem zástupci USA a některých evropských zemí tvrdili, že budou dodávky zbraní sledovat. V tomto směru se však nic zásadního nestalo.

Ukrajinský konflikt se stal dobrou příležitostí k výdělku pro „vojenské podnikatele.“ Mnoho zkorumpovaných ukrajinských úředníků a jejich západních „partnerů“ využilo novou základnu ve středu Evropy ke svému obohacení. 

Dlouho se ví, že jen některé zbraně dodávané do Kyjeva jdou na frontu, zbytek se prodává na černém trhu.

Někteří odborníci, včetně Europolu, odhadují, že se stále pouze 30 procent dodávek zbraní NATO dostane do předních linií, zatímco zbývajících 70 procent skončí v rukou nelegálních obchodníků se zbraněmi a na černém trhu.

Proč však kolem tohoto zásadního problému panuje takové mlčení? Jde snad skutečně o způsob jak vyzbrojit v Evropě již velmi rychle rostoucí džihádistické základny?

Denně připlouvají jen do Itálie nejméně 2 tisíce muslimských bojovníků. Další davy připlouvají na Kanárské ostrovy a statisíce jsou rozptýleny po balkánské trase, kudy míří nejčastěji do Německa, Francie, Velké Británie či Švédska.

Mnozí jsou dokonce vycvičeni v zacházení se západními zbraněmi.

Například Afghánci mají již 2 roky po odchodu NATO skvělou příležitost se naučit, jak tyto zbraně ovládat. Vždyť Američané tam nechali kompletní zbrojní arzenál.

Evropa je dlouhodobě plná džihádistických buněk – například v Německu čeká nejméně půlmilionová Alláhova armáda na povel. A tato armáda každým dnem roste.

S každou další dodávkou zbraní na Ukrajinu přibývá také munice pro džihádisty, kteří se již dávno rozhodli s pomocí EU dobýt Evropu.

Pokud by šla z oněch 70% rozprodaných zbraní k evropským džihádistům jen polovina (ale nejspíš to bude víc), jistě by to stačilo na mohutné koordinované útoky po celé Evropě.

Dodávky zbraní a munice na Ukrajinu (a odtud neznámo kam) totiž i nadále pokračují, stejně jako pokračuje nepřetržitý příliv dalších vojáků do Evropy.

A zatímco evropské země se odzbrojují, protože veškeré zásoby zbraní posílají na východ, Alláhovým vojákům se jejich zbrojnice (většinou mešity) pomalu – ale jistě – plní.

Čísla jsou děsivá – ať už hovoříme o zbraních nebo vojácích.

Každopádně počítejme s jedním: Lehkovážné zasílání zbraní a munice do rukou zkorumpovaných jedinců povede v budoucnu ke katastrofálnímu bezpečnostnímu problému, o kterém Západ raději mlčí.

Nebo to snad máme brát tak, že jde o úmysl?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 25 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Kam se podělo 70% západních zbraní?

  1. Z čeho by nakupoval Zelenskij a spol. vily v zahraničí, jachty, auta za miliony a ukládali si odkloněné finance v západních bankách? Rozumět tomu je lehké, řekli si, že když bohatnou na válce zbrojařské firmy tak proč by nemohli zbohatnout taky! Hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere!

  2. Nedá sa vylúčiť ani to, že časť z oných 70 percent tajne kúpili fašistické a iredentistické diktatúry v Poľsku a Maďarsku, pripravujúce sa okupovať po skončení vojny nielen časť Ukrajiny a zničiť akýkoľvek odpor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout