JAR: : Útočníci skandovali: „Zabijte Búra, zabijte farmáře“ předtím, než bodli zbitou ženu kopím

JAR: : Útočníci skandovali: „Zabijte Búra, zabijte farmáře“ předtím, než bodli zbitou ženu kopím

Jak již víte, tak útoky na bělochy v Jihoafrické republice se stupňují – a to zejména po nedávných výzvách předsedy třetí největší jihoafrické politické strany, která je zcela otevřeně rasistická.

Od té doby dochází k napadání bělošských farem a masakrům jejich obyvatel, ale i napadání náhodně vybraných bělochů.

Slogan z písně „Zabijte Búra, zabijte bílé farmáře,“ je nyní často při útocích citován:

 

 17. srpna byl pár brutálně napaden čtyřmi muži skandujícími „zabijte Búry“. Díky rychlé reakci civilních bezpečnostních struktur bylo dopadeno šest pachatelů.

Farmářský pár z Pietermaritzburgu v KwaZulu-Natal v Jižní Africe byl na své farmě vážně napaden, zatímco útočníci údajně křičeli: „Zabijte Búry, zabijte farmáře,“ hlásí skupina civilní obrany AfriForum.

Čtyři útočníci vtrhli na farmu Tima a Amandy Plattových v časných ranních hodinách 17. srpna 2023. Útočníci se dostali do domu rozbitím vstupních dveří a bezpečnostní brány, stejně jako okna a mříží proti vloupání. Amanda říká:

„Křičela jsem: ‚Odejdi!‘ a on se naklonil přes dveře a popadl mě… Udeřil mě nějakým předmětem do paže a pak mě tak silně zatáhl a křičel „Zabij Búra, zabij farmáře“! Podařilo se mi uvolnit jeho sevření, utekla jsem a běžela znovu spustit alarm, ale marně! Byli nemilosrdní a vytrvalí – nic je neodradilo, dokonce ani poplach, ani skutečnost, že jsme se bránili.“

Amanda byla zbita  olověnými trubkami a nakonec bodnuta kopím. Zatímco se její manžel stále snažil odrazit útočníky, podařilo se jí utéct a vrátila se ozbrojená, aby zachránila svého manžela. Po jejím návratu útočníci již utekli.

Díky rychlé reakci místní zemědělské komunity a civilních bezpečnostních struktur bylo zadrženo šest podezřelých, včetně uprchlých řidičů.

„Skandování ‚Zabij Búra, zabij farmáře‘ není nic jiného než podněcování k násilí proti menšinové skupině (pozn.: podíl bělochů na populaci  JAR je asi 9%). Mohu jen předpokládat, že ti, kteří se nám snaží namluvit, že píseň je jen metafora, ve skutečnosti tyto útoky podporují,“ říká Jacques Broodryk, mluvčí AfriForum pro komunitní bezpečnost.

„AfriForum má 168 sousedských a farmářských hlídek po celé zemi se zhruba 11 000 vyškolenými dobrovolníky. Budeme pokračovat v rozšiřování těchto bezpečnostních sítí a pokračovat ve výcviku dalších dobrovolníků, kteří budou bojovat proti této metle zbabělých útoků. Tleskám paní Plattové za její statečnost,“ říká Broodryk.

AfriForum se 4. září objeví u Nejvyššího odvolacího soudu v Bloemfonteinu, aby se odvolalo proti rozhodnutí soudu pro rovnost, že skandování „Zabij Búry“ není nenávistným projevem.

„Vzhledem k tomu, že se hromadí důkazy, že skandování jako ‚Zabij Búra‘ má ve skutečnosti děsivé účinky v reálném světě, je pro ty, kteří to omlouvají, stále obtížnější nevypadat apaticky k obětem násilných trestných činů, když jsou náhodou farmáři,“ říká Ernst Van Zyl, vedoucí kampaně pro strategii a obsah v AfriForum.

AfriForum také zveřejnilo zprávu o rasistických zákonech v Jižní Africe.

„Jihoafrická republika přijala od roku 1910 celkem 313 rasových zákonů, z nichž nejméně 116 vstoupilo v platnost po nástupu demokracie v Jižní Africe v roce 1994,“ uvádí zpráva.

„Vláda Jižní Afriky po roce 1994 vytvořila přibližně 37% jihoafrických rasizovaných zákonů, zatímco stále slovně podporovala nerasismus a rovnost.“

„Jižní Afrika má obrovský problém systémového rasismu ve formě BEE (Black Economic Empowerment) a rostoucího seznamu rasových zákonů ANC. Nemělo by se to nazývat ani „obráceným rasismem“, je to prostě rasismus. Rasově diskriminační zákony byly špatné v minulosti a jsou špatné v současnosti,“ řekl Van Zyl.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “JAR: : Útočníci skandovali: „Zabijte Búra, zabijte farmáře“ předtím, než bodli zbitou ženu kopím

  1. Divím se dvěma věcem:
    1. Že Búrové už dávno neopustili JAR (jak dlouho by se asi černé obyvatelstvo uživilo).
    2. Že JAR, jako členu BRICS je tohle tolerováno ( a přitom se tak rádi kamarádí s bílým Ruskem).

  2. Byrokrati z Bruselu zverstvá proti bielym Juhoafričanom v podstate schvaľujú – nikdy ich neodsúdili, na rozdiel napr. od „islamofóbie“, ani jediným slovom… Pieter Botha vedel, čo robí! Systém apartheidu bol prospešný pre všetky rasy a plne fungoval, na rozdiel od dnešného multikulti fašizmu a čierneho teroru ! A to ešte nehovorím o nezmyselnom zrušení trestu smrti /od roku 1961 hojne a spravodlivo využívanom/ ešte roku 1994…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout