Už i německý mainstream přiznává, že větrné elektrárny jsou neekologické

Už i německý mainstream přiznává, že větrné elektrárny jsou neekologické

V Německu, kde již trvale odstavili jaderné elektrárny, se nyní spoléhají zejména na větrníky a soláry, které jsou nuceni doplňovat uhelnými elektrárnami.

Jisté je, že tato likvidace energetické bezpečnosti země byla záměrná, má vést k postupné deindustrializaci země, ale i jejích satelitů.

V Německu stále se rozrůstající větrné elektrárny, o jejichž neekologičnosti existuje bezpočet důkazů, patří mezi hlavní producenty energie, tedy pokud vůbec fouká.

Ovšem jejich neefektivnost jde ruku v ruce s již mnohokrát prokázanou neekologičností, o níž jste si zde mohli přečíst v mnoha článcích. Větrníky jsou neekologické již při výrobě, ale také při jejich provozu, kdy likvidují celé populace ptactva i hmyzu.

Vysoce neekologická je však také jejich likvidace, což je všeobecně známý fakt. Ovšem v Německu si toho „náhodou“ všimli až nyní, kdy již nemají mnoho jiných možností jak si zajistit dostatek energie.

Jak to bude se spotřebou elektrické energie vypadat, až se všechny kotle na plyn a tuhá paliva vymění za povinná tepelná čerpadla a auta na fosilní paliva za elektromobily, si lze velmi lehce domyslet.

Dokonce ani veřejnoprávní televize ARD již nemůže ignorovat problémy, které s sebou větrné turbíny přinášejí – včetně jejich likvidace: Peter Kurth, prezident Sdružení pro nakládání s odpady BDE, na to nyní upozorňuje v Tagesschau.

Existuje obrovský problém s odpadem, protože listy rotoru nejsou po demontáži recyklovány, ale jsou spáleny nebo uloženy na skládku v zahraničí. Podle Kurtha je politováníhodné, že „při transformaci energetiky nebyl vzat v úvahu problém s odpady.“

Samozřejmě stejně jako u elektromobilů.

Děsivé údaje lze nalézt na vědeckém blogu „sciencefiles.org“. Podle něj budou muset být do roku 2028 zlikvidovány lopatky rotorů přibližně 13 000 větrných turbín, což je téměř 46 procent současných zásob. Také v Anglii rostou pochybnosti o větrné energii. Jednoduše se ukazuje, že je nerentabilní kvůli vysokým nákladům na údržbu a opravy.

Například stále častější poškození a vady materiálu v poslední době dostaly do problémů dokonce i lídra v oboru Siemens Energy. Z finančního hlediska se údajně nevyhnutelné zelené energie také ukazují jako fiasko, protože někdy se vyrábí příliš mnoho a někdy příliš málo elektřiny. Podle toho, zda fouká vítr nebo svítí slunce.

Pokud se vyrábí příliš málo, musí se ze zahraničí dovážet drahá elektřina.

Pokud je jí příliš, elektřina se levně rozprodává nebo omezí. Za posledně jmenované byly jen v první polovině letošního roku elektrárny odškodněny 148 miliony eur z peněz daňových poplatníků…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.7]

5 thoughts on “Už i německý mainstream přiznává, že větrné elektrárny jsou neekologické

  1. Pokiaľ viem, na Slovensku zatiaľ neexistuje ani jedna veterná elektráreň, ale skorumpované médiá ich vymyslené „výhody“ už vychvaľujú do neba. Zjavne chcú vymyť mozog občanom, aby neprotestovali proti tomuto strašnému a prírode škodlivému zlu, ak sa začne budovať.

  2. Všichni škůdci v EU by měli být označeni za agenty cizích mocností a souzeni za velezradu a jejich prokazatelně nedomyšlená a škodlivá ideologie okamžitě opuštěna. Patří mezi ně neziskovky , které nesmyslně a beztrestně tahají migranty z Asie a Afriky do Evropy (není k tomu jediný důvod). Všechny pseudo zelené organizace mladých pomatenců a zkorumpovaných pavědců ,co za peníze , předpovídají naprosto smyšlené scénáře budoucích katastrof a manipulují s reálnými daty a jejich interpretací. Všichni poslanci a komisaři EU ,co tlačí OZE ,GND a podobné pitomosti. Pruhovaný mundůr ,svěrací kazajka nebo i oprátka by byl přiměřený trest za zvěrstva ,která způsobili v průmyslu a energetice. Důkazů o podvratné činnosti a korupci je víc než dost ,a podložených právě tou vědou ,o kterou se tak rádi velkohubě opírají. Drze se nechají financovat firmami napojenými na Rusko a komunistickou Čínu a justice to trestuhodně neřeší. Žádná z předpovědí se nevyplnila a grafy ,co modeluje IPCC panel , jsou naprosto mimo realitu ,protože všem dějům, které klima ovlivňují ,současná věda jednoduše nerozumí , a proto ani ty modely nemohou ,už z podstaty ,být ničím jiným ,než nesmyslnou prognózou ,která zcela určitě nevyjde. A na tom to základě stojí všechny ty klimatické lži ,které jsou nám každý dne vnucovány a na jejichž základech jsou činěna dalekosáhlá zcela absurdní politická rozhodnutí.

  3. Když už i německý mainstream přiznává, tak to bude pravda pravdoucí. Pokud remcání přináší zázrak sršící energie, pak houšť. Volové, fosil dojde za pár století a pak co? Vítr je přírodní síla, kterou lidstvo využívá hodně dlouho, jen naráží na jaderné elektrárny, které se vyrábí z eko ovčí vlny a žádný odpad z nich není nebo su blbé kluk? Fukušima, jo to stačí 3 míle ostrova černobílé ovčí vlny a je to v pohodě.

    1. Kdyby se všechny prachy, co jdou do tvz. „obnovitelných“ zdrojů ,vrhly do výzkumu ,např. fúze nebo nebo jiný nadějných alternativ ,byli bychom jistě dál. Takhle není na nic a jdeme ke dnu i s těmi pojebanými tvz. OZE a lektrodebily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout