Německá poslankyně vyvrací 3 mýty o NATO (video)

Německá poslankyně vyvrací 3 mýty o NATO (video)

Německá poslankyně Sevim Dagdelen (Die Linke) ve středu v německém Bundestagu vyvrátila tři mýty o NATO. Vedoucí představitelé 31 zemí NATO se v té době setkali v litevském Vilniusu, na prahu Ruska a Běloruska.

První mýtus, který Dagdelenová zmínila: NATO je obranná aliance. „Nebylo to NATO, které zahájilo válku proti Jugoslávii v rozporu s mezinárodním právem, bombardováním civilistů, televizních stanic a čínského velvyslanectví?“ zeptala se.

„Nebylo to NATO, které vedlo válku v Afghánistánu po dobu 20 let, což mělo za následek stovky tisíc civilních úmrtí a válečných zločinů?“ dodala poslankyně. „Tomu říkáte obrana?“

Druhý mýtus: NATO je aliance demokracií. „To je historicky naprostá lež,“ trvala na svém Dagdelenová.

Jako příklad uvedla Portugalsko, fašistický Salazarův režim a brutální koloniální války v Africe. Ilegální války Spojených států a jejich spojenců si jen za posledních 20 let vyžádaly 4,5 milionu obětí (pozn.: za 75 let včetně důsledků sankcí 20-30 milionů obětí).

„Takhle vypadá demokracie?“

Třetí mýtus: NATO chrání lidská práva. Mezitím jsou vězni na Guantánamu nadále mučeni a novinář Julian Assange čelí v USA 175 letům vězení za odhalení válečných zločinů spáchaných tímto členem NATO.

„Pravda je jednoduchá: členové NATO jsou součástí válečné aliance zaměřené na expanzi, která pošlapává mezinárodní právo a lidská práva,“ řekla Dagdelenová.

„Ti, kdo jsou členy NATO, ztrácejí svou demokratickou suverenitu. A ti, kdo jsou členy NATO, musí krvácet. Každé páté německé dítě žije v chudobě, zatímco rozpočet na obranu roste a roste. To je nehorázné,“ prohlásila.

„Je nejvyšší čas, abychom zrušili tuto vražednou vojenskou alianci a po 78 letech je také čas, aby USA konečně stáhly své jednotky, včetně jaderných zbraní, z Německa,“ dodala poslankyně…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 37 Průměrně: 4.6]

4 thoughts on “Německá poslankyně vyvrací 3 mýty o NATO (video)

 1. Dagdelenová je exemplární pí.a . NATO dělá rozhodnutí ve světě ,kde je jen
  malý krok k naprosto destruktivním válkám ,které zastaví jen přiměřená reakce , Tak to ,kurwa , je . Kdejaký kretén a idiot umí kritizovat a přitom nemá žádnou alternativu ,která by zajistila přežití ,v tomto ostře rozděleném světě . Takže si tyhle pojeb.né „chcimírky“ a „zrušmenato“ strčte do ři.ti .

  1. Sam se strc do vlastni riti.
   Doufejme ze Die linke vyhraje volby a po krachu projektu Ukrajina vyuziji silu momentu a vypraskaji US z nemecka. Pak bude nasledovat ostatni Evropske zeme.

   Stale je moznost Evropu zachranit z pracek nosatych americkych fondu.
   Nemilosrdne odriznuti vlivu CIA a neziskovek postavi Evropu na nohy.
   Stejne tak nemilosrdne zabaveni statnich bank z rukou zidaku.

   1. Komunisti ještě nikdy nikoho před ničím nezachránili ,blbečku. Vždy jen všechno ještě víc a dokonale posrali . Ale táhni klidně do Severní Koreje ,tam si můžeš snít ten svůj rudý sen, šmejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout