Na úvod připomínám, že nejde jen o nějaký belgický rozmar, v Evropě najdeme víc zemí, které již podobné šílenosti umožňují. Takovou úpravu zákonů totiž především požaduje EU, takže dřív či později bude zaváděn všude.
Konkrétně jde o to, že si kdokoli může kdykoli změnit nejen pohlaví, ale také křestní jméno dle libosti – a to bez jakýchkoli operací či hormonální terapie. Změna pohlaví má být tedy umožněna pro kohokoli a to včetně změny jména.
Pohlaví i jméno je navíc možné si měnit opakovaně podle toho, čím se právě daný jedinec cítí být.
V podstatě to již v Belgii nějakou dobu zákon umožňoval, ale opakovaná změna byla velmi komplikovaná, zatímco nový zákon vše výrazně zjednodušuje.
Podle nového zákona bude stačit nové pohlaví a křestní jméno pouze nahlásit na matrice – a to opakovaně. A zákonodárci samozřejmě nezapomínají ani na to, že v pokrokových zemích nejsou jen muži a ženy, ale na výběr je mnohem víc pohlaví…
Brzy bude možné v Belgii několikrát změnit pohlaví a křestní jméno. Rada ministrů v reakci na vyjádření Ústavního soudu schválila první část nápravy transgenderového zákona. Ten skutečně zrušil některá ustanovení zákona o transgenderových osobách ze dne 25. června 2017.
V této první fázi je zrušena zásada neodvolatelnosti i řízení před rodinným soudem, oznamuje ministr spravedlnosti Vincent Van Quickenborne. Konkrétně bude v zásadě zrušena neodvolatelnost rozhodnutí.
To znamená, že lidé budou moci opakovaně změnit své pohlaví a křestní jméno – a to tolikrát, kolikrát bude třeba. Podobně bude zrušeno i řízení před rodinným soudem.
Proto bude vždy možné změnit registraci pohlaví nebo jméno u matrikáře stejným jednoduchým postupem jako při první změně. Později se druhá fáze reformy zaměří na možnost uznání pro osoby s nebinární identitou.
Ústavní soud konstatoval, že absence této možnosti porušuje princip rovnosti pro ty, kteří nemohou spadat do kategorie „muž“ nebo „žena“. „Je důležité, aby byla respektována práva transgender lidí a aby mohli změnit svou registraci pohlaví podle své genderové identity, bez zbytečných nebo hnidopišských postupů.
Ústavní soud správně poukázal na to, že původní zákon je v této oblasti nedostatečný. Nyní chceme tuto situaci napravit tímto zákonem, aby transgender lidé byli uznáváni takoví, jací jsou,“ řekl ministr.
Tolik novinky z Belgie.
Jak dlouho potrvá, než bude nový zákon platit také u nás? EU již na jeho přijetí tlačí, takže lze očekávat, že do roka jej vždy poslušná vláda schválí…
To bude bordel který potřebují .Na Slovensku se už změna pohlaví na matrice provést dá.
Už aby aj tam platila tá najtvrdšia možná verzia práva šaría, teda saudskoarabská. Nadvláda moslimov /nielen/ v Eurábii je jedinou zárukou zákazu všemožných úchylností , vrátane transšialenstva, aj zavedenia trestu smrti za ne. Neviem sa dočkať, kedy kat vyškolený v Rijáde odsekne Charlesovi Michelovi hlavu.