Čínský think-tank předpokládá, že válka na Ukrajině skončí letos v létě

Čínský think-tank předpokládá, že válka na Ukrajině skončí letos v létě

Jak dlouho potrvá válka na Ukrajině? Podle vojenských expertů čínského think-tanku je údajný konec v nedohlednu už letos v létě. Ale za jakých okolností a za jakých podmínek?

Když čínské vedení 24. ledna, v den ročního výročí války na Ukrajině, představilo dvanáctibodový plán řešení rusko-ukrajinského konfliktu, pravděpodobně se odvolalo na zjištění think tanku přímo spojeného s podřízenou Lidovou osvobozeneckou armádou.

Tento think-tank, „Akademie vojenských věd“ (AMS), je považován za elitní a přední, s mnoha vysokými vojenskými odborníky ve svých řadách.

Jak uvádí Nikkei Asia, tento think tank poskytuje doporučení a analýzy Ústřední vojenské komisi Komunistické strany Číny. Ty jsou považovány za průlomové pro politická opatření Pekingu. Zpráva uvádí:

V prosinci AMS provedla simulaci ukrajinského konfliktu, která podle provládních zdrojů dospěla k ohromujícímu závěru. Podle simulace válka skončí v létě 2023, navrch bude mít Rusko. Jak ruská, tak ukrajinská ekonomika by byly příliš vyčerpány na to, aby pokračovaly ve válce i po létě, uvádí zpráva.

I když „Nikkei Asia“ předpokládá, že tato zpráva mohla být pro Rusko interpretována mnohem pozitivněji, pokus nakreslit celkový obraz situace je evidentní. Článek také poznamenává, že letos v létě také vyprší platnost balíčku americké pomoci ve výši 45 miliard dolarů schváleného loni v prosinci, což podporuje čínské předpoklady.

Přestože Pentagon předpokládá, že válka bude trvat roky (a nakonec ji Ukrajina vyhraje), fakta hovoří proti, protože Ukrajině docházejí vojáci a pokulhávají i dodávky zbraní a střeliva ze zahraničí. Rusko mezitím masivně zvýšilo výrobu zbraní a střeliva, takže tam lze očekávat méně problémů.

Dokud bude Kyjev (za účasti Washingtonu a Londýna) nadále trvat na maximálních požadavcích, přestože se situace postupně zhoršuje, k jednáním dojde jen stěží. Spíš to vypadá, že ukrajinská vojska kapitulují a Kyjev udělá Moskvě výrazné rozsáhlejší ústupky…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Čínský think-tank předpokládá, že válka na Ukrajině skončí letos v létě

  1. no ono se tady ještě bohužel počita s mobilizaci Čechu, Slovaku a Polaku na UA a Globalisti si přejí aby na Ukrajině se vraždili Slovani a nevěřím že USA budou chtit konflikt nějak ukončit zbrojní koncerny si dnes dost masti své mastne pracky myslim že to ještě nějakou dobu potrvá se štěstím by ten konflikt na UA mohl skončit ještě v pruběhu tohoto roku ale uvidime jestli to bude leto možna ano ale kdo vy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout