Rusko odmítá zprávy o znásilněné ruské novinářce jako falešné

Rusko odmítá zprávy o znásilněné ruské novinářce jako falešné

V každé válce jde ze všech stran propaganda a je velmi obtížné vyhodnotit, kde je skutečně pravda. Možná i vy jste  na tuto zprávu o údajně Kadyrovci znásilněné novinářce narazili.

Trochu v tom nesedí fakt, že měla dělat reportáž pro tutéž stranu, na jaké stojí právě Kadyrovci, nicméně možné je samozřejmě cokoli. Rusko nyní tuto informaci zásadně popírá a tvrdí, že uvedená reportérka v minulých dnech ani na Ukrajině či v její blízkosti nepracovala.

Jak je to skutečně, tak to ví samozřejmě především samotná novinářka. Pokud by však opravdu byla v danou dobu daleko od Ukrajiny, pak by neměl být nejmenší problém to nějak dokázat….

Ukrajinské zdroje tvrdí, že Olga Zenkova, novinářka ruského televizního kanálu NTV, byla znásilněna spojeneckými jednotkami Ruska v Melitopolu na východní Ukrajině. Ruská strana však tyto informace odmítá jako falešnou ukrajinskou propagandu.

K incidentu mělo dojít 17. ledna tohoto roku, kdy byl údajně televizní štáb ruského televizního kanálu napaden v hotelu v Melitopolu – městě v Záporoží na jihovýchodní Ukrajině. Kameraman byl zbit a 39letá televizní novinářka Olga Zenková měla být znásilněna.

Alespoň pokud se má věřit tvrzením šířeným na sociálních sítích.

Za útokem údajně stojí Hasan Ibrahimov, synovec čečenského diktátora Ramzana Kadyrova. Čečensko je ruská republika a velké procento vojáků bojujících na ruské straně jsou Čečenci.

Kromě toho se na ukrajinských kanálech Telegram šíří obrázek dokumentu, který má představovat formální stížnost podanou televizním kanálem Vyšetřovacímu výboru – nejvyššímu ruskému orgánu pro vyšetřování trestných činů.

Dokument mimo jiné uvádí, že televizní kanál se obrátil na ruského guvernéra Záporoží, aniž by obdržel jakoukoli pomoc.

Informace o znásilněné ruské novinářce byly široce rozšířeny v západním světě a byly také převzaty řadou západních médií. Ale z ruské strany je celá věc odmítána jako součást ukrajinské válečné propagandy.

„CIPSO vysílá zprávu, že novináři NTV byli biti a znásilňováni „Kadyrovci“, což je škodolibě zachyceno ukrajinskou veřejností. Můžeme veřejně oznámit: Je to nesmysl,“ píše NTV na svém účtu Telegram. CIPSO označuje za  imaginární centrum pro ukrajinské psychologické operace.

Ruskojazyčná média také poukazují na to, že Olga Zenkova je místní zpravodajka působící na západní Sibiři, nikoliv válečná korespondentka, a že v lednu dělala zpravodajství z Čeljabinsku a Surgutu, které jsou daleko od Ukrajiny. Kromě toho je  poukázáno na řadu nepřesností v uvedeném dokumentu.

Ukrajinská média se však ruskému tvrzení vysmívají a agentura Unian se ptá, zda Zenkovová plánuje natočit video, ve kterém děkuje násilníkům „za potěšení, které jí poskytli.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout