Oxford: Tisíce lidí dnes protestují proti projektu 15minutových měst (video)

Oxford: Tisíce lidí dnes protestují proti projektu 15minutových měst (video)

Pokud bedlivě sledujete globalistické plány, pak vám jistě neušly dva projekty, které mají učinit z měst jakési novodobé „koncentráky“ –  to vše samozřejmě ve jménu boje proti CO2. Jde o 15minutová a chytrá města.

Mezi prvními městy, které mají začít již od roku 2024 fungovat jako 15minutová, patří britský Oxford. Tamní zastupitelstvo nikterak nezajímá, že s tímto projektem souhlasí pouhých 7% obyvatel, zatím si za plánem zřízení 15minutových zón od roku 2024 stojí.

Místní tak začali proti těmto zvráceným plánům protestovat a postupně se plánují protesty i v dalších britských městech.

OXFORD, ANGLIE - 18. ÚNORA: Demonstrant drží ceduli kritizující nerovnost 15minutových měst, když se demonstranti shromažďují na Broad Street 18. února 2023 v Oxfordu v Anglii. Koncept 15minutových měst naznačuje, že všechny služby, vybavení, práce a volný čas jsou přístupné 15-20 minut chůze nebo na kole od předních dveří osoby. Protestující argumentují tím, že opatření vytvoří ghetta v oblastech a omezí jejich svobodu pohybu, jak chtějí. Jízdy autem budou omezeny v určitou denní dobu a budou kontrolovány kamerami pro rozpoznávání poznávacích značek (ANPR) a pokutami. (Foto: Martin Pope / Getty Images)

Myšlenka 15minutového města byla poprvé vytvořena v Kolumbii „woke“ pařížským profesorem Carlosem Morenem, který dříve sloužil jako člen revolučního socialistického partyzánského hnutí M-19.

Od té doby ji prosazuje socialistická starostka Paříže Anne Hidalgo, stejně jako globalistické organizace, jako je Světové ekonomické fórum (WEF) Klause Schwaba.

Místní vláda popřela, že lidé budou omezeni na své čtvrti, ale mnozí vyjádřili obavy, že tento koncept by mohl položit základy pro větší totalitní kontrolu, zejména ve službách zelené agendy, přičemž někteří vyjádřili obavy, že by mohly být použity k zavedení klimatického lockdownu.

Sobotního protestu se zúčastnil herec Laurence Fox, který řekl: „Lidé už mají plné zuby toho, že jim někdo říká, kam mohou a kam nemohou. Nic z toho se netýká klimatu nebo znečištění. Je to o moci a kontrole.“

V rozhovoru pro místní studentské noviny Oxford v sobotu jeden z organizátorů protestů řekl:

„Jsme tady, abychom se spojili, abychom řekli ne 15minutovým městům, jsme tady, protože jsme neuvěřitelně znepokojeni útokem na naše práva, svobodu pohybu a vše, co pochází ze svobody pohybu… Většina lidí, se kterými zde mluvíte, bude pro návrat k místním ekonomikám. Ale tohle toho nedosáhne, omezí to lidská práva.“

OXFORD, ANGLIE - 18. února: Demonstranti se shromažďují na Broad Street, aby demonstrovali proti 15minutovým městům a poslouchali projevy 18. února 2023 v Oxfordu v Anglii. Koncept 15minutových měst naznačuje, že všechny služby, vybavení, práce a volný čas jsou přístupné 15-20 minut chůze nebo na kole od předních dveří osoby. Protestující argumentují tím, že opatření vytvoří ghetta v oblastech a omezí jejich svobodu pohybu, jak chtějí. Jízdy autem budou omezeny v určitou denní dobu a budou kontrolovány kamerami pro rozpoznávání poznávacích značek (ANPR) a pokutami. (Foto: Martin Pope / Getty Images)

Další protestující dodal: „Jsme samozřejmě proti tomuto zavedení 15minutových měst a důsledkům toho, co to znamená, když efektivně zavíráte lidi do zón v jejich vlastních rodných městech.“

„Je to vymyšleno tak, aby to znělo jako skvělý nápad, protože by bylo fantastické, kdybychom měli všechny tyto pěkné malé komunitní centra s vybavením v blízkosti, ale skutečná realita toho, co to znamená, je, že jste na každém kroku sledováni ve svém vlastním městě. Díváte se na to, že musíte mít povolení k opuštění zóny, ve které se nacházíte.“

Podle místní policie se v sobotu zúčastnilo hlavního protestu asi 2 000 lidí  Proti demonstrantům také vyšli maskovaní protidemonstranti z Antify a různých místních levicových aktivistických skupin, jako je Stand Up To Racism, kteří tvrdili, že protest proti 15minutovým městům byl ve skutečnosti akcí krajní pravice.

Na protestu promluvila i 12letá dívka Jasmin, která tímto oslovila přímo Klause Schwaba. Tomuto globalistovi, který ovlivňuje loutky ve vládách, řekla:

„Jako 12letá mám velké obavy o svou budoucnost. A Klausovi Schwabovi říkám toto: Jak se opovažuješ!“ řekla a napodobila Gretu Thunbergovou.

„Jak se opovažuješ vzít mi moje dětství, naši budoucnost a budoucnost našich dětí tím, že nás zotročíš ve svém vyšinutém digitálním sledovacím vězení?“ zeptala se dívka.

„Všichni víme, kam to povede,“ dodala. „Toto jsou první kroky k dystopické realitě. Z malého semene může vyrůst obrovský strom.“

Řekla také, že chamtiví lidé využívají změnu klimatu k tomu, aby ovládali lidi a tlačili nás „správným“ směrem.

„Pravdou je, že chamtiví lidé chtějí naprostou kontrolu nad vším, co děláme, nad vším, co si myslíme a nad vším, co říkáme. Naše vláda byla unesena chamtivými a sobeckými podvodníky vydávajícími se za politiky. Myslí si, že jsou lepší než my a jsou našimi pány. Dokud se s tímto problémem něco neudělá, tyranie bude pokračovat,“ uzavřela Jasmine a následoval hlasitý potlesk.

Na závěr připomínám, že k projektu 15minutových měst se již hlásí mimo jiné i Praha a zřejmě i mnohá další města v ČR.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Oxford: Tisíce lidí dnes protestují proti projektu 15minutových měst (video)

  1. Aj primátor Bratislavy, závislý na tvrdých drogách, plánuje v mestskej časti Ružinov vytvoriť 15-minútové „mesto“. Musíme veriť,že mu to nevyjde. Pokiaľ ide o dnešnú „úroveň“ oxfordskej univerzity, ani nemá veľmi zmysel ju rozoberať, však?

  2. Nestačia demonštrácie a petície, všetci dotknutí ľudia musia jednoducho TOTO ignorovať a nič z toho nedodržiavať, inej cesty niet ! Až vtedy budú bezmocní a nič s tým neurobia !
    Všetky zvrátenosti WEF a WHO schvaľujú a zavádzajú narkomani a slobodomurári (satanisti), ktorí mali byť už dávno zbavení svojprávnosti a nie mať rozhodovaciu právomoc, a to od EU inštitúcií, NATO, OSN,WHO cez vládu až po samosprávy či akýkoľvek úrad !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout