Nové video ukazuje, jak Turci najíždí na loď řecké pobřežní stráže, Řekové jim hrozí zbraněmi (video)

Nové video ukazuje, jak Turci najíždí na loď řecké pobřežní stráže, Řekové jim hrozí zbraněmi (video)

V posledních měsících došlo již několikrát k situaci, kdy byla v oblasti Egejského moře ohrožena loď řecké pobřežní stráže tureckými plavidly. K takové situaci došlo opakovaně a v minulosti jste zde mohli vidět i některé záběry z takových akcí.

Nyní se objevilo zbrusu nové video, na němž je zcela jasně patrné, jak velmi nebezpečným způsobem najíždí Turci na loď řecké pobřežní stráže.

„Není pochyb o tom, kdo je šéfem v citlivé oblasti východního Egejského moře,“ řekl úředník řecké pobřežní stráže po zveřejnění videa, které ukazuje přístavní personál tasící zbraně na turecké plavidlo narušující řecké teritoriální vody.

Ve středu bylo zveřejněno video, které ukazuje, jak řecká pobřežní stráž tasí zbraně na plavidlo turecké pobřežní stráže, které narušovalo řecké teritoriální vody. Incident se odehrál již 5. ledna poblíž Farmakonisi.

V reakci na video úředník řecké pobřežní stráže řekl Proto Thema: „Místo toho, abychom vypálili varovné výstřely do vzduchu, abychom je zastrašili, mohli bychom zamířit na motory tureckého pobřežního plavidla a znehybnit ho v řeckých teritoriálních vodách.“

„Na videu je jasně vidět, že řecká posádka má schopnost uvěznit turecké plavidlo a znehybnit ho, pokud se tak rozhodne. Pak mohli nechat Turky hledat způsob, jak odtáhnout plavidlo k jejich břehům přes řecké teritoriální vody,“ dodal představitel pobřežní stráže místnímu deníku.

„Naším cílem však není vyvolat napětí v reakci na jejich akce, ale chránit naše námořní hranice s odhodláním, klidem a jasnou myslí, abychom mohli provádět pátrací a záchranné operace,“ řekl úředník.

Jak zdůraznil,  tak pokud se podíváte na všechna videa, která vyšla najevo, je zřejmé, že cílem Turků je narazit do řecké lodě a způsobit vážné materiální škody s jakýmikoli důsledky, které to může mít pro posádku.

„Na videích je jasně vidět, že se pohybují nebezpečně a agresivně vůči plavidlům řecké pobřežní stráže.“

Zdroje z pobřežní stráže řekly Proto Thema: „Jediným důvodem, proč jsme netruchlili nad oběťmi takových incidentů, je námořní umění, klid, zkušenosti a odhodlání řeckých posádek.“

„Šmejdi to dělají, když se pobřežní stráž pokouší o pátrání a záchranu v řeckých teritoriálních vodách. Když tiskové zprávy vydané pobřežní stráží odkazují na přítomnost tureckých plavidel, vězte, že Turci ztěžují činnost řeckých posádek a ohrožují fyzickou integritu jak pobřežní stráže, tak lidí, kteří jsou na moři v nebezpečí.“

Ve východním Egejském moři střeží námořní hranice více než 70 lodí a 2 500 osob. Počty příslušníků pozemní pohraniční stráže jsou z hlediska počtu zaměstnanců podobné.

„Dokud Turecko nezmění svůj postoj, budou takové incidenty pokračovat,“ uvedli představitelé pobřežní stráže.

V posledních měsících dosáhl počet incidentů na hranicích s tureckými pobřežními plavidly v souvislosti s narušením řeckých teritoriálních vod 50 a týká se to celé širší oblasti východního Egejského moře – od delty řeky Evros po Kastelorizo….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Nové video ukazuje, jak Turci najíždí na loď řecké pobřežní stráže, Řekové jim hrozí zbraněmi (video)

  1. Najhorší diktátor Európy Orbán sa nechal inšpirovať svojím najlepším kamarátom Erdoganom a pod zámienkou „reforiem“ vyhodil veľkú časť dôstojníkov tamojšej armády. Kedy už konečne zasiahne proti týmto zločincom CIA?

    1. Orbán chvalabohu stačil vymeniť velenie armády tesne predtým, ako mu hnUSAkmi a EUhnijou podplatení dôstojníci chceli zorganizovať vojenský prevrat. hnUsaci a von Lejno totiž nemôžu prežrieť, že niekto z podľudí z východnej Európy neposlúcha na slovo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout