Al Gore vydělal na klimatickém alarmismu stamiliony dolarů

Al Gore vydělal na klimatickém alarmismu stamiliony dolarů

Na posledním srazu v Davosu se mimo jiné objevil také „otec“ klimaalarmismu Al Gore. Již v 90. letech razil apokalyptické vize, z nichž se sice žádné nesplnily, nicméně svému účelu v dané době posloužily, stejně jako jsou účelové tytéž vize i v současné době.

Al Gore tak plnil stejnou úlohu jako nyní „svatá klimatická Greta.“ Ovšem jisté je, že Al Gore již zvládl z tohoto šířeného alarmismu velmi slušně vytěžit.

A Al Gore v předpovědích klimatické apokalypsy pokračuje i nadále, jak bylo možné slyšet právě na letošním srazu WEF.

74letý muž v Davosu vykřikoval nesmysly o „dešťových bombách,“ které rozdrtí zemi a tvrdil, že Arktida a Antarktida jsou bez ledu (což je opět nesmysl), oceány jsou ve varu, stovky milionů klimatických uprchlíků jsou v pohybu. V souladu s tím to podle Al Gora bude brzy  vypadat tak, jako kdyby každý den explodovalo 600 000 stejných atomových bomb jako  v Hirošimě.

Podle všeho však jeho vize, které se zatím nikdy nenaplnily, mají za účel plnit především jeho tučné konto.

Al Gore vydělal 330 milionů dolarů na klimatickém alarmismu. Bývalý viceprezident vydělal jmění když poté, co prohrál s Georgem W. Bushem, založil zelenou investiční firmu, která má nyní hodnotu 36 miliard dolarů a platí mu dva miliony dolarů měsíčně, zatímco on sám varuje před „dešťovými bombami“ a „vařícími se oceány.“

"Ve všem se mýlil. Každá předpověď je špatná. Je to podvodník a nenabízí nic, co by stálo za pozornost, pokud jde o naše klima," řekl jeden člověk, který Goreovým tvrzením nevěří

V roce 2004 Gore a jeho přítel David Blood, bývalý šéf Goldman Sachs, založili společnost Generation Investment Management (GIM), jejíž hodnota je nyní 36 miliard dolarů.

Do jejich oblasti podnikání patří mimo jiné ekologické poradenství pro výrobní podniky, tedy jejich „greenwashing.“

Zde připomínám, že tímto „greenwashingem“ musí nyní povinně projít všechny firmy nejen v USA, ale především v EU. Na čí popud se tak děje si snad lze lehce domyslet.

Firmy, které nepůjdou cestou zeleného šílenství, budou v EU sankcionovány a znevýhodňovány tak, aby byly dřív či později nuceny ukončit provoz.

Gore dostává od GIM měsíční plat nejméně dva miliony dolarů. Goreova společnost je všechno, jen ne klimaticky šetrná a ekonomická, protože GIM vlastní velké bloky akcií od globálních „znečišťovatelů,“ jako je ropný gigant British Petrol (BP), Amazon, Microsoft, Google nebo finanční gigant Charles Schwab, stejně jako výrobce zemědělských strojů, stavebních strojů a motorů – John Deere.

Soukromě Gore drží akcie v hodnotě 80 milionů dolarů, včetně akcií společností Google a Apple, a také shromažďuje obrovské částky za přednášky.

Al Gore (vlevo) a Davis Guggenheim pózují s Oscarem za nejlepší celovečerní dokument za rok 2007

Dokument „An Inconvenient Truth“ z roku 2006, který vychází z Goreových přednášek a doprovází ho jako klimatického alarmistu, již nemůže být promítán ve školách ve Velké Británii kvůli jeho značným „vědeckým nedostatkům.“

Jednoduše řečeno, v době jeho natáčení vyslovil vize, které se nakonec ani vzdáleně nesplnily.

Gore nicméně v roce 2007 dokonce získal Oscara za tento film a spolu s Mezivládním panelem pro změnu klimatu (IPCC) i Nobelovu cenu míru.

Kritici už dlouho obviňují IPCC, že selektivně sděluje fakta, nechává diferencované analýzy zamést pod koberec a nestydatě vykresluje smyšlené klimatické katastrofy.

Ať už je to jakkoli: v každém případě klimatická ikona Al Gore, který nebere „klimatickou neutralitu“ příliš vážně, rád ukazuje, co v něm je! Po osmi letech ve funkci viceprezidenta činilo jeho jmění „pouhých“ 1,7 milionu dolarů, takže skutečně vydělal až na klimatickém alarmismu.

Svou klimatickou panikou vydělal neuvěřitelných 330 milionů dolarů. Vlastní také několik sídel za miliony dolarů, například v Nashvillu (7,5 milionu dolarů), Montecitu (asi 13 milionů dolarů), Virginii (3 miliony dolarů) nebo San Franciscu (3 miliony dolarů).

Některé z jeho nemovitostí:

Gore koupil svůj dům v Montecidu v Kalifornii v roce 2009 podél pobřeží, o kterém věří, že jeho eroze kvůli změně klimatuEnergie použitá v Goreově domě v Nashvillu byla více než 20krát vyšší než celostátní průměrGore vlastní byt v budově St. Regis v San Franciscu, poblíž Silicon Valley, kde leží mnoho jeho investic

Al Gore je dokonalým příkladem veškerého „pokrytectví“ ekosocialistických klimatických alarmistů, kteří sami kážou vodu a pijí víno…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Al Gore vydělal na klimatickém alarmismu stamiliony dolarů

  1. na příkladu této americké zrůdy AlGora vidíme proč tohle zlo páchají. Jasně, jenom pro peníze. Zatčení a propadnutí majetku je to nejsprávnější co by mělo následovat. Bohužel prostí občané Ameriky už dnes vlastně po těch letech vůbec netuší která bije. Jenom odvádějí daně a nechají se zrůdami ohlupovat. Východní Evropa tento stav doufejme nikdy nedopustí. Všechny peníze světa pochází výhradně z daní ohlupovaných lidí. Jak dlou ještě tento šílený stav potrvá ????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout