Finsko: Lidé jsou zastrašováni, aby se nevyslovovali proti vstupu do NATO, vláda referendum odmítla

Finsko: Lidé jsou zastrašováni, aby se nevyslovovali proti vstupu do NATO, vláda referendum odmítla

Jak již víte, tak jak Finsko, tak Švédsko zažádaly o vstup do NATO – to vše bez toho, aby se vládci ptali svých občanů, zda o to stojí. Tak to ostatně probíhalo i v případě vstupu ostatních zemí, ani u nás se nikdo neptal, co si přeje lid.

Ve Finsku již došla situace až tak daleko, že lidé, kteří si dovolí veřejně vyjádřit nesouhlas se vstupem, jsou okamžitě zastrašováni a jsou nazýváni „agenty cizí mocnosti.“ Zdá se, že všechny evropské vlády jedou podle stejných notiček.

Finský novinář, který má velmi dobrý přehled o názorech lidí a veřejném mínění, se nyní pozastavuje nad jednáním vlády, která chce vstupem do NATO situaci dále eskalovat, aniž by se byla ochotna zeptat občanů. On sám na protest proti zvůli vlády spálil vlajku NATO.

Vláda tvrdí, že členství v NATO je svobodnou volbou (pozn.: to nebylo skoro nikde) a občané Finska si v drtivé většině přejí být součástí aliance. Přinejmenším tímto ospravedlňují pokračující expanzi NATO směrem k hranicím Ruska navzdory dohodám podepsaným s ruskými vůdci po rozpadu Sovětského svazu a rozpuštění Varšavské smlouvy.

Zprávy přicházející z Finska, historicky neutrální země, však potvrdily, že vstup do atlantického bloku není tak svobodný a spontánní, jak se zdá.

„Finské úřady ve skutečnosti zastrašují obyvatelstvo, aby nemluvilo proti vstupu země do Atlantické aliance,“ řekl předseda Svazu finských novinářů Juha Korhonen. Je přesvědčen, že mnoho lidí ve Finsku je proti bloku.

Podle reportéra: „NATO nezvýší bezpečnost Finska. Ve Finsku je mnoho lidí, kteří jsou proti NATO, zejména proto, že blok zvyšuje napětí s Ruskem.“

Dodal, že podle předchozího odhadu bylo 60 nebo dokonce 70 procent populace, kteří byli proti myšlence vstupu své země do NATO. To je důvod, proč podle něj Finové převzali občanskou iniciativu v referendu v rekordním čase, přičemž iniciativa získala potřebných 50 000 hlasů. Parlament to však odmítl vzít v úvahu.

„Toto referendum a finský lid byly ignorovány z docela zásadních důvodů. Finští politici prostě chtěli, aby všechno prošlo velmi rychle,“ řekl.

„Máme společnou dlouhou hranici 1 300 kilometrů a Finové se zde naučili žít v harmonii s Ruskem po dobu 80 let a nechtějí žádné napětí,“ řekl Korhonen. Dodal, že Finové v současné době nesmějí o alianci říkat nic negativního.

„Finská média jsou ohledně NATO zcela jednostranná, ale ve skutečnosti jsou nejvážnějším problémem ve Finsku sociální sítě. Tam, když napíšete něco proti NATO, budete překvapivě nazváni agentem cizí vlády. To je v tomto případě ruský agent,“ poznamenal.

„Moje generace nikdy nebyla svědkem něčeho takového – lidé byli nyní úplně umlčeni, a to je smutné. Spálením vlajky NATO jsem chtěl ukázat, že Finsko se stále odvažuje vyjádřit svůj vlastní názor, i když se ho snaží všemi možnými způsoby umlčet,“ uzavřel novinář.

K uvedenému dodávám, že také ve Švédsku přistupuje vláda k občanům, kteří vyjadřují odpor ke vstupu do NATO, velmi podobně jako ve Finsku. Také zde bylo občany požadované referendum zamítnuto…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.6]

2 thoughts on “Finsko: Lidé jsou zastrašováni, aby se nevyslovovali proti vstupu do NATO, vláda referendum odmítla

  1. Asi už viete,že od budúcej sezóny nebudú smieť Fíni ani Švédi pôsobiaci v Rusku, resp. Bielorusku reprezentovať svoje krajiny. Mimochodom, športové reprezentácie sú jeden z posledných atribútov štátu, ktoré eurofašisti kolóniám Európskej únie ešte neodobrali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout