Experti varují: Ve Velké Británii a EU hrozí v důsledku energetické krize hladomor

Experti varují: Ve Velké Británii a EU hrozí v důsledku energetické krize hladomor

Den za dnem se ozývají další hlasy expertů, kteří upozorňují na to, že energetická krize povede až  k hladomoru. V jeho důsledku pak dochází k nepokojům, rabování a občanským válkám. Ten, kdo myslel „na zadní kolečka“ se pak může stát obětí těch, kdo žijí dneškem a na zítřek nemyslí…

Ve Velké Británii i v Německu bijí na poplach vedoucí představitelé potravinářství a průmyslu a varují před hrozící energetickou krizí, která povede k vážnému nedostatku potravin a kolapsu průmyslu. Neústupné politické proukrajinské postoje evropských a britských vůdců  brzy tvrdě potrestají spotřebitele.

Prezident Vladimir Putin požadoval, aby „nepřátelské země“ vyrovnaly své energetické platby v rublech poté, co EU a Velká Británie vyzvaly k ekonomickým sankcím proti Rusku. Ačkoli výzvy k sankcím proti Rusku byly kritizovány mnoha opozičními politiky jako extrémně krátkozraké, evropské vedení je ignorovalo. Strašlivé předpovědi se bohužel naplňují.

Ve Velké Británii Národní svaz zemědělců varoval, že Spojené království „náměsíčně kráčí“ do potravinové krize. To se stalo nevyhnutelným vzhledem k tomu, že rostoucí náklady na energii a hnojiva mají dopad na již tak malé marže výrobců.

Generální ředitel německého chemického gigantu BASF podobně varoval před tím, že Evropa čelí nejvíce „katastrofické“ ekonomické krizi od druhé světové války. V rozhovoru pro noviny Frankfurter Allgemeine Martin Brudermüller řekl: „Nestačí, že nyní všichni snížíme vytápění o 2 stupně, vzhledem k tomu, že Rusko pokrývá 55 procent německé spotřeby zemního plynu“.

„Pokud by byl ruský plyn odříznut, mnoho věcí by se v Německu zhroutilo. Řečeno bez obalu: Mohlo by to přivést německou ekonomiku do nejhorší krize od konce druhé světové války a zničit naši prosperitu. Zejména pro mnoho malých a středních podniků by to mohlo znamenat konec. To nemůžeme riskovat!“

Celkově evropské ceny plynu vzrostly za rok o 500 procent, zatímco ceny hnojiv se ztrojnásobily spolu s obaly, naftou, nákladní dopravou a prací. Již je jasné, že Evropa nebude schopna nahradit ruský plyn drahým americkým plynem.

V mnoha evropských zemích  pěstují zemědělci kvůli špatnému počasí okurky, papriky, lilek a rajčata ve sklenících, které využívají zemní plyn pro vytápění. „Všechny ty roky, kdy jsme tvrdě pracovali, abychom se dostali tam, kde jsme, a pak – během jednoho roku –  by to všechno mohlo skončit,“ řekl agentuře Reuters jeden farmář z Velké Británie. Jeho skleníky o rozloze 30 000 metrů čtverečních, které zásobují velké supermarkety ve Velké Británii, byly uzavřeny, protože náklady převyšují tržní ceny.

Asociace pěstitelů v údolí, jejíž členové produkují asi dvě třetiny okurek a paprik ve Velké Británii, uvedla, že 90 procent zemědělců nemohlo v lednu zasadit žádné rostliny kvůli zvýšeným cenám plynu.

Brudermüller nešetřil slovy o totální aroganci, která zahalila Němce díky jejich nekompetentním politikům: „Mnozí mají mylné představy. Všiml jsem si toho v mnoha rozhovorech, které jsem vedl. Lidé si často nespojují sankce s vlastní prací. Jako by naše ekonomika a naše prosperita byly vytesány do kamene.“

Vyšší ceny již mají obrovský dopad na dodávky potravin, které jsou v tomto okamžiku poskytovány, BASF byl nucen snížit produkci amoniaku pro výrobu hnojiv.

Brudermuller dodal, že to je katastrofa, kterou příští rok pocítíme ještě jasněji než letos, protože většina hnojiv, která zemědělci letos potřebují, již byla zakoupena. V roce 2023 bude nedostatek a pak si zejména chudé země, například v Africe, již nebudou moci dovolit nakupovat základní potraviny.“

Na závěr poslal mrazivý vzkaz: „Hrozí nebezpečí hladomoru.“

Dodávám, že to bude samozřejmě znamenat, že z Afriky bude do Evropy přicházet ještě víc lidí než dosud. Státy EU, které mnohdy již dlouhodobě dávají přednost cizím před vlastními občany, tak zřejmě ve snaze „postarat se o hladovějící Afričany“ sáhnou ještě hlouběji do kapes už tak dosti ožebračovaných Evropanů. Časem však zřejmě nebude kam sáhnout. Pak nastanou nepokoje..

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Experti varují: Ve Velké Británii a EU hrozí v důsledku energetické krize hladomor

  1. Ruská poslankyně: Operace jde podle plánu. Ale ten plán neznám. to je přesně i náš fiala, slibem k prosperitě a blahobytu, zpátky ni krok..Ministerstvo financí uveřejňuje Strategii financování a řízení státního dluhu České republiky na rok 2022. Státní dluh vzrostl v roce 2021 na 2 466 mld. Kč, tj. 40,8 % HDP. klasická podvodná reklamština, která má vzbuzovat dojem, že je někdo schopen něco řídit. opak je však pravdou, to je jako smažka, která vám bude tvrdit, že má drogy pod kontrolou. čili taktika tzv reitingů je podvod, který vyšel najevo už v roce 2008, byl ale zameten pod koberec, a nyní se zglobalizoval. žití na dluh se nyní nevyplácí, ani těm, kteří žijí bez dluhů. a to se vyplatí…

  2. To nám neva , hlavně že Pravda a Láska zvítězí nad lží a nenávistí…
    Hladověním a tvrdou cenzurou za Světový Mír.
    😜

  3. Pretože je viac-menej isté,že ani jedná bábková vláda v „slobodnej“ Európe nepríde k rozumu a nepokúsi sa s Ruskom dohodnúť, nepochybujem o temnej budúcnosti Európy spomenutej v článku. Teda že nastane nielen hladomor a anarchia, ale ešte predtým plyn ,potraviny, nápoje, benzín a nafta, možno dokonca elektrina /ako za Ceaušesca v posledných rokoch jeho vlády/. Už teraz som nesmierne zvedavý na reakcie slniečkarov, mimovládkarov, neomarxistických politikov /lebo drvivá väčšina spomínaných bábkových vlád je striktne neomarxistická/ , bruselských byrokratov na každom stupni, poslancov europarlamentu, chránených menšín /Cigáni, moslimovia, fajčiari marihuani, černosi, teploši…/ .a podobných parazitov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout