Stovky džihádistů z ISIS pronikají přes Turecko na Ukrajinu, jsou nebezpečím pro celou Evropu

Už před časem jsem upozornila na propuštění tisíců teroristů z ISIS z kurdských vězení. Spekulovalo se o tom, že vše bylo v režii CIA, neboť islámští radikálové budou zapotřebí v boji proti Asadovi. Ovšem zdá se, že ne všichni mají právě tento úkol. Část bojovníků míří  na Ukrajinu, pomáhat bojovat proti Rusům, které nenávidí, neboť právě ti pomáhali Asadovi bojovat proti ISIS i dalším bojůvkám, které se snaží převzít Sýrii a zavést tam právo šaría.

A opět nezapomeňte, kdo „zrodil“ nejen ISIS, ale i další bojůvky, vzniklé z původní „opozice“ proti Asadovi.

Ukrajině hrozí, že se stane „evropskou Sýrií“, z velké části kvůli náboru zahraničních žoldáků ukrajinské vlády do boje proti ruské armádě. Na Ukrajinu prý odcestovalo bojovat už 20 000 cizinců, což velmi zhoršilo bezpečnostní situaci, a to nejen lokálně. Nyní se množí zprávy, že se bojů účastní i islámští teroristé ze Sýrie.

Podle syrské státní stanice SANA téměř 500 islamistů z IS a dalších odštěpených skupin ze syrského Idlibu, jedné z posledních teroristických bašt, bez zábran odcestovalo na Ukrajinu přes Turecko. Tam chtějí bojovat proti nenáviděnému Rusku, které pomáhalo Asadovi proti těmto bojůvkám.

Náměstek syrského ministra zahraničí Bašár al-Džafarí vysvětlil, že si dokáže dobře představit, že za akcí stály USA, protože desítky tisíc islámských radikálů a odpůrců vlády již byly vyzbrojeny a poslány k vraždění v Sýrii. Zde připomínám, že Turecko s vědomím USA již dlouhodobě okupuje části Sýrie, kde se zdržuje mnoho bojovníků ISIS.

Pokud by islámští radikálové na Ukrajině ztratili ochotu bojovat, případně by došlo k příměří, mohli by Alláhovi válečníci, těžce vyzbrojení ukrajinským státem, nepozorovaně odcestovat do západní Evropy „únikovými koridory“. Stovky Afričanů a Arabů, kteří chtějí těžit z otevřených hranic, se již mísí s ukrajinskými uprchlíky a třeba ve Francii tvoří až třetinu příchozích.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Stovky džihádistů z ISIS pronikají přes Turecko na Ukrajinu, jsou nebezpečím pro celou Evropu

  1. Nedotknuteľný spojenec Európy a Orbánov,Kaczynského, Janšov kamarát Erdogan sa najnovšie snaží o blízke styky aj s Izraelom /tak ako Saudská Arábia/ . Do Turecka pozval tento diktátor na oficiálnu návštevu samotného prezidenta Izraela, čo je však len symbolická reprezentatívna funkcia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout