Nejvyšší velitel batalionu Azov údajně padl v Mariupolu do zajetí (video)

Nejvyšší velitel batalionu Azov údajně padl v Mariupolu do zajetí (video)

O této skutečnosti se nejen hovoří, ale existuje také video jeho údajného zatčení. Ovšem stejně jako cokoli co přijde z Ukrajiny nelze ani tuto zprávu na 100% ověřit.  V poslední době však již i největší německý mainstreamový deník Bild potvrdil, že například videa mučení ruských vojáků Ukrajinci zřejmě právě z Azova či podobné bandy, byla zcela autentická. Lze předpokládat, že totéž se potvrdí i v případě tohoto videa….

Podle zpráv z Mariupolu je městský velitel krajně pravicového praporu Azov již v ruském zajetí.

To vše se zřejmě sotva dozvíme ze západního mainstreamu. Nicméně je udivující, že dokonce i Bild v jednom ze svých nedávných článků vyjadřuje opatrný předpoklad, že Ukrajina by mohla páchat válečné zločiny proti zajatým ruským vojákům.  Vše je dokumentováno videomateriálem, takže ani pro „interpretační“ mainstream pravděpodobně není mnoho manévrovacího prostoru. Konkrétní videa či obrázky jste mohli vidět například zde, zde nebo zde.

Mainstreamové titulky uváděly, že „Maksym Kagal, který jako sportovec bojoval v ringu, jako voják zemřel při obraně své vlasti.“ Jeho trenér minulý pátek oznámil úmrtí bývalého mistra světa v kickboxu a slibuje pomstu.

„Dne 25. března padl Maksym Kagal (30) při obraně města Mariupol,“ bylo také zveřejněno na Facebooku, kde také dodal: „pomstíme tě.“

 

Maksym Kagal

Padlý je následně představován jako „čestný a slušný člověk“, který zřejmě kvůli těmto atributům bojoval v „jednotce speciálních sil praporu Azov“. Přesně tato jednotka se proslavila neonacistickými aktivitami a dlouhodobými i současnými válečnými zločiny na Donbasu.

Mnohá mainstreamová média ze západoevropských zemí naopak informují o praporu, který se brání ruským útokům v přístavním městě Mariupol. Pro mainstream bezesporu padlý hrdina.

Popisy bojových operací, které se objevují mimo hlavní proud, vykreslují úplně jiný obrázek než je ten, který přináší mainstream.

Uvádí se, že důvodem, proč Rusům trvalo tak dlouho, než město úplně dobyli, bylo to, že se ve městě doslova zabarikádoval azovský batalion (podobně jako za 1. světové války). Podle popisů si to lze představit jako partyzánskou válku, aniž by Rusové přímo lokalizovali nepřítele.

Azov zakotvil v obytných budovách, školách, nemocnicích a se svými obrněnými vozidly také mezi obytnými budovami.

Při dobývání Mariupolu se údajně Rusům podařilo zajmout i velitele Azova:

Protože Azov začal být obezřetný, fotografie velitelů v akci jsou „pod zámkem“, takže jejich podoba není oficiálně známa. 

Podle důvěryhodného zdroje, jak ukazuje přiložené video, byl zajat azovský velitel Kalin. Tato zpráva se však pravděpodobně nedostane do oficiálního zpravodajství.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 4.1]

3 thoughts on “Nejvyšší velitel batalionu Azov údajně padl v Mariupolu do zajetí (video)

  1. video s tým zajatým a civilmi bitým týpkom som videl už pred bezmála mesiacom, takže to určite nebude z Mariupolu, ale nevadí, čím viac tých banderovských sviní pochytajú a pobijú, tým lepšie!

  2. ako pise miro, to video je roky stare. uz to bolo riesene na telegrame gonala liry. ak su nove spravy mimo toho videa tak moze ist o novinky ale ak je to postavene na tom videu tak to je bohuzial „hoax“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout