V Irsku se chystá zákon, který má cenzurovat názory, nesouznící s klimaalarmistickou doktrínou

V Irsku se chystá zákon, který má cenzurovat názory, nesouznící s klimaalarmistickou doktrínou

Schwabovo WEF podobně jako Agenda 2030 uvádí právě klima jako zásadní téma pro příští období. Zdá se tedy, že namísto lockdownů covidových nás budou čekat lockdowny klimatické. Aby ovšem bylo možné uplatnit všechny nástroje údajného „boje proti změně klimatu“, je třeba příslušné názory šířit patřičnou propagandou. Lid se musí bát klimatických změn a být přesvědčen, že to nejlepší, co lze udělat, je omezit se tak, aby každý jedinec zanechal co nejmenší „uhlíkovou stopu“.

Do toho zapadají i plány tzv. zeleného údělu EU, který způsobí (a vlastně mnohde již nyní působí) na mnoha místech Evropy energetický kolaps. A neméně důležitý je i fakt, že tato přehnaně zelená politika způsobí i značné chudnutí mas.

V Irsku tak připravují zákon, který by výslovně zakazoval psát o záležitostech klimatu cokoli jiného, než všeobecně známé poplašné zprávy. Brzy se tak již budou v Irsku – a možná nejen tam – mazat názory, které nesouzní s oficiálně nám vnucovaným narativem, že je země před klimatickým kolapsem. Jde přitom o názor, který byl popřen mnoha odborníky.

V Irsku parlament zvažuje vytvoření nového mediálního zákona, který by přinutil noviny, rozhlas a televizi vyrábět a šířit klimaticky alarmující obsah. V takovém případě musí být zřízena mediální komise, která bude monitorovat a zajišťovat, aby se média nevyhýbala tomuto požadavku, nebo ještě hůř, kriticky zkoumala a informovala o údajné klimatické hrozbě.

Zákon je součástí většího balíčku s názvem Návrh zákona o online bezpečnosti a médiích, který v současné době prochází konzultačními koly a dalším schvalovacím procesem. Zákon by měl být již brzy zakotven v legislativě. Komise, která bude mít za úkol vyvíjet tlak na média, aby „správně“ informovala o klimatu, bude mít také za úkol zajistit, aby veškeré zpravodajství zahrnující irského ministra pro změnu klimatu a jeho oddělení mělo „uctivý“ tón. Požadavek se vztahuje i na další klimatické politiky předložené vládou.

Podle nového mediálního zákona se také navrhuje, aby byla zavedena zvláštní „online bezpečnostní pravidla“ a aby byly zřízeny speciální online služby se skupinami, které jsou oprávněny minimalizovat dostupnost toho, čemu se říká „škodlivý online obsah“ a rizika, kterým jsou občané vystavováni. K cenzuře musí být možné přinutit jak média, tak poskytovatele sociálních sítí a internetu.

Návrh zákona vzbudil pozornost a kritiku , ale není prvním svého druhu, který se snaží kontrolovat, jaké informace související s klimatem se dostávají k občanům. Irská Strana zelených zaznamenala v posledních letech úspěch také s tzv. lawfare, podle nichž možné s pomocí soudů přepsat demokraticky přijatá rozhodnutí a nasměrovat vývoj požadovaným směrem.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “V Irsku se chystá zákon, který má cenzurovat názory, nesouznící s klimaalarmistickou doktrínou

  1. Opravdu zvláštní, západ, včetně nás, kritizuje cenzuru v jiných státech (Rusko, Čína, ale ne is lámské země) a sami si tento nástroj diktatur velmi oblíbili.

  2. My už to trénujeme na „válce“ rusko-ukrajinské.
    A myslím, že úspěšně. K dispozici máme weby prověřené a kontrolované a jak známo stokrát nic umořilo osla. Když se denně dozvídáme o válečných zvěrstvech výhradně jedné strany, za týden bude mít většina ty nesprávnější názory ze všech správných.
    Bude to jako s covidem – část uvěří bez výhrad, části je to jedno, když se jí to netýká (zatím) a poslední části, která JIM ani na okamžik neuvěřila, se znepříjemní život, jak nejvíc to půjde. A že půjde, to si můžeme být jisti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout