Francie: Samir nesouhlasil s tím, že jeho sestra chodí s nemuslimem, tak jejího přítele ubodal; dostal podmínku

Francie: Samir nesouhlasil s tím, že jeho sestra chodí s nemuslimem, tak jejího přítele ubodal; dostal podmínku

Tento případ nám názorně ukazuje dramatické změny v evropské justici, k nimž v posledních letech dochází. Jen málokdo si uvědomuje, že ještě tak před deseti lety nebylo běžné, aby byl každý muslimský zločinec seznán psychicky nemocným nebo aby dostal za násilný trestný čin jen velmi nízký trest. Před lety bylo běžné, že vrah dostane za prokázanou vraždu výjimečný trest, obzvlášť pak v případě, kdy se jednalo o vraždu úkladnou.

Když tedy koncem roku 2013 ubodal Samir jednadvacetiletého Francouze Kevina jen proto, že chodil s jeho sestrou – muslimkou, byl za tuto vraždu v té době odsouzen na 30 let do vězení. Vražda ze strany Samira byla bez nejmenších pochybností prokázána, nebylo tedy pochyb, že k ní došlo. Jednalo se o typickou vraždu ze cti, s jakými mají v multikulturně obohacovaných zemích dlouholeté zkušenosti.

Ovšem vrah se záhy po procesu začal odvolávat a v současné době byl původní verdikt zrušen, údajně z procesních důvodů. Vrah tak skončil se dvěma podmínkami a v případě, že soud dojde k závěru, že vrah strávil roky ve vězení kvůli oné procesní chybě neprávem, čeká ho velmi tučné odškodné, které ho finančně zajistí po zbytek života. Ovšem matka zavražděného Kevina se právem ptá: „Kde je spravedlnost?“

Isabelle, matka Kevina (viz titulní obrázek), který byl zabit nožem v Avignonu v roce 2013, musí počtvrté vést soudní spor proti vrahovi svého syna, který po odvolacím řízení dostal dva tresty podmíněně odložené kvůli formálním chybám. Dosud nebyla nenávist  součástí jejího světa. Ona sama držela nenávist na uzdě, když byl její 21letý syn Kévin ubodán k smrti poblíž jejího domu ve čtvrti Champfleury v Avignonu (Vaucluse) 28. prosince 2013.

Vyšetřování záhy odhalilo, že pachatel, Samir Kouider, spáchal zločin, protože nesouhlasil se vztahem své sestry s Kevinem. To se potvrdilo také během dvou následných soudních řízení, v roce 2017 v Avignonu a o dva roky později v odvolacím řízení v Nîmes.

21. ledna se dozvěděla, že kasační soud zrušil verdikt 30 let vězení z března loňského roku ve třetím soudním procesu proti obžalovanému (Poznámka: Po zjištění viny musí ve Francii soud rozhodnout o trestu v příštím procesu). Vrah je tak kvůli údajné procesní chybě na svobodě pouze s podmíněným trestem.

„Mám toho plné zuby. Nechtěla jsem vraha svého syna nenávidět, ale teď se stalo tohle. Bojovala jsem za to, aby moji další dva synové necítili nenávist. Řekla jsem jim, aby věřili ve spravedlnost… Co jim mám teď říct?“ ptá se Isabelle Cauetová.

K případu jen dodávám, že jde ve šlépějích podobných rozsudků, běžných v celé EU, tedy rozsudků, které mají blíž k právu šaría než k tomu evropskému. Podle práva šaría by totiž muslimský vrah nemuslima z důvodů, za jakých Samir vraždil, nedostal žádný trest. Naopak, v takovém Pákistánu, Somálsku nebo Saúdské Arábii by byl za podobný čin svými souvěrci oslavován….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Samir nesouhlasil s tím, že jeho sestra chodí s nemuslimem, tak jejího přítele ubodal; dostal podmínku

  1. Francouzská justice je hodně pro is lámská, jedná dle pokynů justiční rady jež má dohodu s is lámskými organizacemi, to bude pro odboj oříšek ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout