Švédská volební kampaň právě odstartovala v Turecku

Švédská volební kampaň právě odstartovala v Turecku

Už před časem jste si zde mohli přečíst o nové „švédské“ straně Nyans, což je strana islámská, napojená na Erdoganovu tureckou vládní stranu. Napojení Turecka na evropskou politiku – zejména ve více islamizovaných zemích – není nic nového, taková strana již existuje například v Bulharsku, Belgii nebo Nizozemsku, ale i ve Francii, kde se objevuje vzhledem k prezidentskému systému spíše na komunále.

V Německu je napojení na politiku obdobné, ovšem zde k němu dochází přes tradiční strany, ostatně, nová předsedkyně Bundestagu je od vládních sociálních demokratů. Jde o „Němku“ tureckého původu, mimo jiné velkou obdivovatelku Erdogana.  Ne všude tak potřebuje Turecko nasazovat vlastní stranu, někde stačí infiltrovat ty, které si místní tradičně volí.

Ve Švédsku na to jde ovšem Turecko podobně, jako ve výše zmíněném Nizozemsku či Belgii. Muslimů je již v zemi dostatek a islámská strana má tak velkou šanci.

Parlamentní volby budou ve Švédsku už na jaře 2022 a nyní právě odstartovala kampaň první ze stran – islámské strany Nyans. A nezaměřují se na muslimy ve Švédsku, ale právě v Turecku.

Volební kampaň pro švédské parlamentní volby v roce 2022 začala v Turecku, kde chce strana Nyans v kampani přilákat 10 000 hlasů.

Kampaň je zaměřena na turecké přistěhovalce, kteří žijí v Turecku, ale mají švédské občanství a stránka také zveřejňuje fotografie švédských volebních plakátů vyvěšených ve městě Kulu u Ankary.

V Kulu nejde primárně o obvyklé hlasy Turků, kteří jsou registrováni ve Švédsku, ale žijí v zahraničí, ale o starší Turky z imigrační vlny v roce 1960, kteří již odešli do důchodu a přestěhovali se zpět domů.

V současné době jde jen z oblasti Stockholmu o asi 20 000 lidí.

Věřím, že pokud islámská strana uspěje, tak o její koaliční partnerství bude v řadách většiny zavedených stran velký zájem. Stranu, která inklinuje k právu šaría, ve Švédsku považují za demokratickou – na rozdíl od strany, která v zemi islám odmítá…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédská volební kampaň právě odstartovala v Turecku

  1. Už som spomínal,že v EÚ niet krajiny, ktorá by viac či menej vehementne nepodporovala vstup Turecka do bruselského žalára národov. Najbližšími Erdoganovými spojencami a najfanatickejšími rétormi v tomto ohľade sú ,čo asi nikoho neprekvapí, Orbán s Morawieckim a Janšom. Teda nebezpeční fašistickí diktátori, ktorí od neho kupujú vo veľkom zbrane, aby mohli v prípade potreby zaútočiť na svojich susedov a posunúť svoje hranice. Musíme veriť,že EÚ a Sorosovi sa ich podarí zvrhnúť aj za cenu sfalšovania volieb. Jedinú výnimku z pravidla spomenutého vyššie tvoria Grécko a Cyprus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout