Německo: Islámští radikálové chtěli vydírat pod hrozbou útoků síť obchodů s biopotravinami

Německo: Islámští radikálové chtěli vydírat pod hrozbou útoků síť obchodů s biopotravinami

Při vyšetřování hamburského muslima vyšetřovatelé  objevili výbušný dopis. Považují to za návrh vyděračského dopisu.

Abdurrahman C., 20 let, byl již v létě zatčen v předstíraném obchodu se zbraněmi, hamburská policie to zveřejnila před týdnem. Podle zprávy se Maročan s německým občanstvím pokusil koupit pistoli a ruční granát na Darknetu, ale byl chycen tajným vyšetřovatelem.

Při prohlídce bytu, který C. v polovině listopadu využíval, objevili státní agenti chemikálie pro konstrukci potenciálně smrtícího výbušného zařízení: jeden kilogram dusičnanu draselného, jeden kilogram síry, půl kilogramu prachu z dřevěného uhlí, stovky šroubů a matic a další součásti bomby.

Mezitím Federální státní zastupitelství převzalo řízení proti terorismu. C. obhájce neodpověděl na otázku týkající se obvinění.

Před vyšetřováním byl pachatel již dobře znám Úřadu pro ochranu ústavy jako rozšířený kontakt hamburských islamistů, ale nebyl považován za protagonistu scény. Jeho otec podporoval islamisty spojené s atentátníky 9/11 a byl spoluzodpovědný za nechvalně známou mešitu Al-Quds na hamburském Steindammu, kde také modlili „piloti smrti“. Od té doby byla uzavřena bezpečnostními orgány.

Dvacetiletý muslim a byl již v hledáčku jako možný terorista. To znamená, že se musel projevovat už delší dobu, pravděpodobně ještě před dosažením zletilosti. Ale hlavní je, že má německé občanství, neboť se podle všeho narodil marockému islámskému radikálovi v Německu.  Je to tedy další „Němec“ do statistik zločinnosti v kolonce „terorismus“. V těchto statistikách tak pomůže snížit podíl teroristů zahraničního původu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout