USA: Zločinec a aktivista z BLM vjel do vánočního průvodu – 5 mrtvých, 40 zraněných (videa)

USA: Zločinec a aktivista z BLM vjel do vánočního průvodu – 5 mrtvých, 40 zraněných (videa)

Kolik mainstreamových médií přizná, že tento zločinec byl – podobně jako mnoho jiných – nadšeným aktivistou rasistické organizace BLM, v jejímž jméně mnoho sportovců poklekává? Organizace, kterou uctívá nejedna rádoby celebrita či politik?

Podezřelý byl identifikován a vzat do vazby za „masový incident“, ke kterému došlo ve Waukesha ve Wisconsinu, když červený Ford Escape vjel do vánočního průvodu.

Podle soudních dokumentů byl Darrell Edward Brooks Jr., 39 let, zatčen jako podezřelý z incidentu. Tady je v jednom ze svých rapových klipů:

Brooks je kariérní zločinec s více zkušenostmi. Byl propuštěn z vězení dva dny před incidentem poté, co zaplatil kauci ve výši 1 000 dolarů za tři přestupky a dva zločiny. Má za sebou historii odporu proti zatčení, obstrukcí, napadení, sexuálního napadení, škrcení a dušení, ničení majetku, nelegálního držení střelných zbraní, domácího násilí, trestných činů souvisejících s drogami a je registrován jako sexuální delikvent.

Pachatel masakru na vánoční přehlídce Waukesha ve Wisconsinu zveřejnil na svých sociálních sítích články na podporu BLM, George Floyda a kauz černošského nacionalismu. Napsal také článek o tom, jak se dostat rychle pryč od lidí, kteří jsou na ulici přejeti.

Hrozné drama uprostřed vánočního průvodu. Vozidlo typu SUV se v neděli srazilo s davem shromážděným ve Waukeshe ve Wisconsinu ve Spojených státech. Došlo k úmrtím, řekl policejní šéf Dan Thompson na tiskové konferenci, aniž by upřesnil počet. Podle twitterového účtu tohoto malého města zemřelo pět lidí a asi čtyřicet jich bylo zraněno.

Právě se konal vánoční průvod, když červené SUV srazilo bariéry na západní straně, aby zamířilo do Main Street,“ vysvětlil policejní šéf Thompson. Policie v současné době zadržuje pachatele, stejně jako vozidlo. Úřady uvedly, že 23 lidí bylo převezeno do nemocnice, včetně 11 dospělých a 12 dětí.

„Waukeshská policie našla podezřelé vozidlo. Vyšetřování stále probíhá,“ dodal Thompson s tím, že úřady identifikovaly jednu osobu. Policie střílela na vozidlo ve snaze ho zastavit, uvedli také.

Angelito Tenorio, kandidát na státního pokladníka, který byl přítomen na místě, řekl Milwaukee Journal Sentinel, že viděl vozidlo typu SUV, které se řítilo po silnici a pak projelo průvodem. „Pak jsem uslyšel velký křik, ohlušující výkřiky lidí, které vozidlo srazilo.“

Podle svědků a záběrů SUV vtrhlo do průvodu za skupinou školních hudebníků, kteří pochodovali. „Jediné, co jsem slyšela, byl křik a pak lidé křičeli jména svých dětí,“ řekla CNN svědkyně Angela O’Boyleová, jejíž byt má výhled na hlavní ulici, kde se průvod konal.

Incident přišel na konci bouřlivého týdne ve Wisconsinu, kde byl tento týden u soudu osvobozen mladý Američan Kyle Rittenhouse poté, co loni zastřelil dva muže během nepokojů a protestů BLM proti policejnímu násilí v Kenoshi, asi 80 km od Waukesha.

Mohl mít incident s rozhodnutím soudu souvislost? Pachatel byl sympatizantem BLM, takže možné to je. Pokud se průvod konal v nějaké bělošské oblasti, kdy dotyčný zločinec cílil právě na bělochy, pak by bylo možné, že šlo o pomstu. Na druhou stranu – ani jeden ze tří zločinců, na něž Kyle Rittenhouse vystřelil, nebyl černoch, údajně pouze sympatizovali s Antifou, potažmo BLM…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout