Itálie: Severoafričtí kriminálníci zapálili věznici a vyplavili ji vodou, zasahující policisty zranili

Itálie: Severoafričtí kriminálníci zapálili věznici a vyplavili ji vodou, zasahující policisty zranili

Aby se už nějaký invazista dostal do vězení, musí mít za sebou velký počet trestných činů, případně brutální násilný trestný čin. Ve vězení tak jistě nebyli jen „obyčejní“ drogoví dealeři, i když zřejmě právě to bylo hlavní obživou většiny uvězněných…

Invazisté zapálili a zatopili cely, poničili mobiliář a byli agresivní vůči vězeňské policii. Výbušná situace nastala ve věznici San Giorgio, kde se napětí zhoršuje již týdny a problémy spojené především s chronickou nepřítomností personálu ohrožují bezpečnost policistů a dozorců.

V úterý večer se situace vyhrotila poté, co se zadržený v sobotu večer zabarikádoval ve své cele poté, co se pokusil uniknout a způsobil zranění důstojníkovi.

Bylo krátce po 22.hodině, když začala demonstrovat skupina sedmi severoafrických přistěhovalců, kteří jsou umístěni v celách ve třetí části věznice. Šest z nich bylo zadrženo za obchod s drogami a jeden byl s psychiatrickými problémy ve vězení z drogových důvodů. Nadávky, křik, bití do mříží cel a pak začátek série násilných činů – od ničení vybavení věznice, přes zakládání ohně v cele až po otevření kohoutků vodovodu, v důsledku čehož pak byla zaplavena část věznice.

Nečekaná eskalace násilí, která si vynutila zásah všech policistů, dokonce i těch, kteří nebyli ve službě ve věznici, naléhavě připomněla, jak velkým nedostatkem personálu věznice  trpí, takže jen stěží zvládnou čelit podobné situaci.

Vzhledem k vysokému riziku bylo preventivně svoláno pět hlídek karabiniérů z oblasti od Pelleria až po San Giorgio. Na místě zasahovali také hasiči s vozidlem. Byli to právě hasiči spolu s vězeňskými policejními jednotkami ve službě, kteří rychle zvládli uhasit plameny, které poškodily křídla konstrukce. Hasiči a policisté také zavřeli kohoutky, které výtržníci zanechali otevřené a které způsobily zaplavení celé třetí části věznice. Po několika hodinách se podařilo dostat situaci pod kontrolu.

Oheň poničil část konstrukce některých cel. Jeden z výtržníků bude převezen do jiné věznice, ale nouzový stav uvnitř probíhá týdny a napětí prudce vzrostlo, obzvláště pak poté, když někteří policisté byli nuceni uchýlit se do péče pohotovosti.

O této záležitosti bylo informováno státní zastupitelství, které čeká na dokumenty soudní policie a poté přijme vhodná opatření.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Severoafričtí kriminálníci zapálili věznici a vyplavili ji vodou, zasahující policisty zranili

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout