„EU nebude financovat ostnaté dráty ani zdi,“ prohlásila von der Leyenová

„EU nebude financovat ostnaté dráty ani zdi,“ prohlásila von der Leyenová

Ani nám nemusela šéfka EK potvrzovat to, co už všichni dávno víme. EU odmítá chránit evropské hranice, financuje výhradně pašerácké a promigrační neziskovky, azylová zařízení, integrační a deradikalizační kurzy, jazykové kurzy, zdravotní péči a další požitky, které státy EU džihádistům nabízí. Hlídání hranic před muslimskou invazí je přesně to, co EU přísně odsuzuje a mnohdy dokonce sankcionuje.

Evropská unie nebude financovat vytváření plotů nebo zdí na vnějších hranicích členských států, uvedla v pátek předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

„O těchto záležitostech proběhla diskuze  v EK a v EP a ihned mi bylo jasné, že nebudou přiděleny  žádné finanční prostředky na ostnaté dráty a zdi,“ řekla von der Leyenová na tiskové konferenci po summitu lídrů EU.

Litevský prezident Gitanas Nauseda dříve během dne prohlásil, že EU by měla jednat o vytvoření fyzického plotu na hranici s Běloruskem uprostřed přílivu ilegálů.

Dolní komora polského parlamentu minulý týden hlasovala pro vládní plán vynaložit zhruba 400 milionů dolarů na vybudování zdi na polských hranicích s Běloruskem ve snaze omezit příliv invazistů, kteří se snaží hranice překročit. Varšava již rozmístila téměř 6000 polských vojáků, aby střežili hranici s Běloruskem uprostřed probíhající invaze.

Varšava začala stavět plot z ostnatého drátu podél své hranice s Běloruskem, aby zastavila nelegální hraniční přechody. Polsko spolu s Lotyšskem a Litvou ohlásilo drastický nárůst invaze ze zemí, jako je Afghánistán a Irák.

Leyenová tak v pátek  jen potvrdila to, na čem se EU usnesla už v době, kdy o stavbu plotů na vnější hranici EU žádalo 12 zemí. Pokud by ovšem jakákoli země zažádala o dotaci na výstavbu nového centra pro žadatele o azyl, je jisté, že na podobný účel by přidělila EU dotace bez váhání.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

One thought on “„EU nebude financovat ostnaté dráty ani zdi,“ prohlásila von der Leyenová

  1. To bylo nejdříve řečí jak je třeba se bránit Lukašenkově pomstě, a najednou Lejnová obrací zpět k své původní doktríně is lamizace EU států. My bychom měli Polákům a pobalstkým republikám pomoci se stavbou pořádné zdi, a nejen tam, ale i Bulharsku a Řecku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout