Demokratický starosta New Yorku zrušil třídy pro nadané žáky, bylo v nich příliš bílých a žlutých

Demokratický starosta New Yorku zrušil třídy pro nadané žáky, bylo v nich příliš bílých a žlutých

V rámci zvráceného údajného „boje proti rasismu“ se zavádí různé šílenosti i ve školství, ne nepodobné inkluzi, kterou dobře známe z našeho, resp. evropského školství.

Starosta Bill de Blasio reformuje vysoce selektivní, ale také rasově segregované třídy výuky pro nadané a talentované studenty v New Yorku. Jedná se o radikální změnu pro největší veřejný školský systém v zemi, který by mohl být nejdůležitějším počinem starosty v posledních měsících jeho funkčního období.

Program pro nadané a talentované studenty základních škol, který New York následuje již několik desetiletí, již nebude existovat pro nové studenty od mateřské školy až po příští školní rok a bude během několika let zcela odstraněn, řekli představitelé města.

Studenti, kteří jsou v současné době zapsáni do tříd pro nadané studenty, se stanou poslední kohortou současného systému, který bude nahrazen programem nabízejícím zrychlené učení všem studentům v posledních ročnících základní školy.

Postupné ukončování stávajících učebních osnov odstraní hlavní složku toho, co mnozí považují za dvoustupňový vzdělávací systém ve městě, ve kterém relativně malá skupina studentů, většinou bílých a asijských, má přístup k lépe fungujícím školám, zatímco mnoho černošských a latinskoamerických dětí zůstává v problémových školách.

Jak sami vidíte, tak jde o inkluzi jako vyšitou. Problémoví žáci se namíchají s talentovanými, kteří nebudou mít nejmenší šanci se jakkoli rozvíjet. Důležité je, aby byly všechny školy rasově rozmanité a mládež patřičně „debilizovaná“…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Demokratický starosta New Yorku zrušil třídy pro nadané žáky, bylo v nich příliš bílých a žlutých

  1. Bohatí převedou svoje potomky do soukromých škol. A chudší rodiče nadaných dětí budou mít smůlu.
    Ale takhle to funguje už v české kotlince, konkrétně v tzv. vyloučených oblastech. Kdo bydlí vedle školy kde začleňují nepřizpůsobivé, tak má smůlu, musí vozit svého školáka do vzdálenější, pokud ho vezmou. Anebo do soukromé, pokud na to má prostředky.
    Takže to odnesou nadané děti z chudých rodin. ( Jestli se budou zvedat ceny benzínu, tak ostrouhá i střední třída. )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout