Kanárské ostrovy: „Sirotek bez doprovodu“ se pokusil pobodat v hotelu pečovatele

Kanárské ostrovy: „Sirotek bez doprovodu“ se pokusil pobodat v hotelu pečovatele

Jedná se samozřejmě o jednoho z ilegálů, kteří připlouvají bez dokladů a tvrdí, že jsou nezletilí. Nikdo ve skutečnosti netuší, kolik těmto „sirotkům bez doprovodu“  je. V hotelu, kde ke konfliktu došlo, se přihodilo již mnoho incidentů.

V minulosti jsem zde informovala o tom, jak hotel několikrát zdevastovali, přičemž ani to nepomohlo k tomu, aby byli – většinou Maročané a Senegalci – deportováni. Naopak, hotel je soustavně plný, přičemž část osazenstva již byla odeslána na evropskou pevninu. Další pak samozřejmě denně připlouvají.

Přišli na ostrov Gran Canaria jako „žadatelé o azyl“, ale chování a respekt se jim již nevešly do jejich příručních zavazadel. V bytovém hotelovém komplexu „Puerto Bello“ v Portoriku, kde v současné době žijí stále nezletilí Afričané, pouta znovu cvakla na rukou jednoho z nich.

Podle zprávy místní policie z Mogánu se „sirotek bez doprovodu“ pokusil bodnout pečovatele nožem. Naštěstí byl čin zmařen dalším nezletilcem, který tam žil. Podařilo se mu útočníkovi vytrhnout nůž, ale zranil se na ruce.

Policisté civilní gardy a místní policie, kteří k objektu dorazili krátce po incidentu, útočníka zatkli. Žádné další informace nejsou k dispozici. Vzhledem k tomu, že tam jsou  konflikty prakticky neustále, policisté jsou v hotelu již pravidelnými hosty.

O uzavření nemovitosti jako ubytování pro nezletilé ilegály bez doprovodu již několikrát požádaly různé orgány a nyní již její uzavření konečně přislíbilo odpovědné ministerstvo v Las Palmas. Objekt by měl být vystěhován a uzavřen do 15. července 2021.

It was a prison riot" - World Today News
i takto vypadal interiér hotelu po zásahu „sirotků“
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.