Do španělské exklávy Melilla se pokusilo dostat 150 Afričanů, na policisty házeli kameny (video)

Do španělské exklávy Melilla se pokusilo dostat 150 Afričanů, na policisty házeli kameny (video)

Miliony afrických džihádistů nyní plánují cestu do Evropy, mnozí již na cestě jsou. Část Afričanů připlouvá do Itálie, část na španělské Kanárské ostrovy a vytíženy jsou i dvě španělské exklávy na africkém území – Ceuta a Melilla.

V současné době už Španělsko uvažuje o tom, že tato svoje území v Africe (prozatím zmiňuje nedávno přetíženou Ceutu) zahrne do schengenského prostoru, takže by bylo problematičtější se tam dostat z území Maroka. Tedy samozřejmě teoreticky by to tak mělo být, praxi známe třeba z Itálie, která do schengenského prostoru patří včetně svých invazí sužovaných ostrovů.

Po nedávné invazi do Ceuty se nyní pokusila dostat skupina Afričanů i do Melilly.

V úterý se více než 150 vetřelců pokusilo nelegálně vstoupit do španělské exklávy Melilla přes marockou hranici. Podle deníku “El Mundo” se pokus o vstup uskutečnil v 5:15 ráno v oblasti jižního doku, který se skupina více než 150 lidí pokusila obejít. Většina invazistů pocházela ze subsaharské Afriky, bylo mezi nimi i několik Severoafričanů.

Jak uvádí Faro TV Melilla, džihádisté si nesli hole a házeli kameny na policii. Podle vládní delegace v Melille bylo v důsledku násilí lehce zraněno 20 příslušníků civilní stráže a jeden od národní policie. Nakonec pokus o nelegální vstup selhal, žádný z vetřelců nedosáhl svého cíle.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Do španělské exklávy Melilla se pokusilo dostat 150 Afričanů, na policisty házeli kameny (video)

  1. Nepodařilo se jednou, podaří se 100 x , a tak bilance je mínusová, nedaří se zcela hlídat hranice všude a vždy, a hlavně se nechce (Španělsko, Itálie).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.