Z Kanárských ostrovů bylo na evropskou pevninu přepraveno 4385 Afričanů

Z Kanárských ostrovů bylo na evropskou pevninu přepraveno 4385 Afričanů

Senegal, Maroko, Mali a další africké země. Odtud přepluli džihádisté na Kanárské ostrovy, které od samého počátku zamýšleli využít jen coby tranzitní bod. Pokud si někdo myslel, že jsou po nějaké době deportováni do svých domovských zemí, tak drtivá většina ne, ostatně, jsou určeni coby “multikulturní obohacení” Evropy. Španělská vláda tak čile přemisťuje ilegály z Kanárských ostrovů na španělskou pevninu. Většina vetřelců ve Španělsku nezůstane, zpravidla uvádí coby cílovou destinaci Německo.

Ovšem jak dlouho bude Německo nápor zvládat?

Aby se snížilo zatížení Kanárských ostrovů, bylo již letos do jiných částí Španělska distribuováno 4 385 Afričanů, kteří na ostrovy dříve nelegálně vstoupili na lodi. To je téměř stejný počet, jaký již letos na ostrovy  dorazil.

Jen za posledních pět týdnů schválilo ministerstvo vnitra z humanitárních důvodů 1800 přesunů z Kanárských ostrovů. Podle ministerstva pro migraci je na Gran Canarii stále 857 nelegálních dospělých přistěhovalců v dočasném ubytování .

Z toho 513 bylo v táboře Canarias 50, 275 ve škole Leon a 69 ve staré budově banky v Las Palmas. Dalších 135 se nachází v kasárních v El Matorral na Fuerteventurě, 1 116 v táboře Las Races a 910 v Las Canteras na Tenerife.

Vzhledem k tomu, že transfery z Kanárských ostrovů na pevninu se budou konat znovu příští týden, počet lidí, kteří jsou stále umístěni v centrech, klesne na 3 000. Kromě toho je na ostrovech 2 725 údajných nezletilců bez doprovodu, kteří  jsou většinou ubytováni v hotelích pod ochranou státu. V tomto případě regionální vláda vyzývá ke spravedlivému rozdělení mezi ostatní regiony.

Nicméně za Afričany, kteří jsou převezeni na evropskou pevninu, takřka denně připlouvá “náhrada”. Poslední loď s 50 cestujícími byla objevena včera odpoledne ve vodách u Fuerteventury. Nafukovací člun spatřilo asi 50 kilometrů jihovýchodně od Gran Tarajalu hlídkující záchranné letadlo kolem 14:20 hodin….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Z Kanárských ostrovů bylo na evropskou pevninu přepraveno 4385 Afričanů

  1. Dnešní Španělé zapomněli, že jejich předci prolévali krev za svobodu a suverenitu země. Je podivné, že to staří neučí mladé, anebo se jim to i líbí chtějí ten islam stůj co stůj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.