WHO: Požadavek na očkovací pasy zřejmě padne, zastavil by přísun ilegálů do Evropy či USA

WHO: Požadavek na očkovací pasy zřejmě padne, zastavil by přísun ilegálů do Evropy či USA

My všichni, kdo jsme se obávali, že se nejspíš neočkovaní proti COVIDu nedostaneme nejen za hranice, ale ani nebudeme mít dostupné různé služby či přístup do obchodů, si možná nyní můžeme oddychnout.

Přiznám se, že od začátku mi vrtalo hlavou, jak by asi chtěli kontrolovat tyto pasy ilegálům? V případě, že by je požadovali jen po Evropanech (Američanech apod.) by se jednalo o jasnou diskriminaci, kterou by nebylo možné jen tak “okecat”.

I kdyby – zcela teoreticky – byla část džihádistů očkovaná, tak ani to by se jim příliš nehodilo do krámu, neboť očkovací průkaz je de facto doklad. Jenže většina invazistů přijíždí do Evropy bez dokladů, samozřejmě aniž by s tím měl kdokoli problém. Nahlásí se coby nezletilí pod nějakou smyšlenou identitou a z Evropy už je nikdo jen tak nedostane. A o to přece jde především. EU, OSN ani WHO si nepřeje, aby museli mít i ilegálové doklad.

Zřejmě i globalisté, kteří výměnu Evropanů za Afričany organizují, si uvědomili, že požadavek očkovacího pasu by velmi prudce zbrzdil invazi, která navíc již v letošním roce dosahuje rekordních čísel.

Aliance, která dosud tento doklad prosazovala, nyní odmítá povinný očkovací pas pro cestující: patří k nim WHO a aktivisté za občanská práva, stejně jako různá sdružení letecké dopravy.

Ti první se údajně obávají omezení lidských práv a svobody pohybu, protože by to mohlo ovlivňovat i nelegální migraci po souši i po moři.

Před týdnem výbor WHO pro mimořádné situace doporučil, aby osvědčení o očkování nebylo podmínkou vstupu. Oficiální odůvodnění: účinek vakcíny z hlediska přenosu viru ještě není dostatečně objasněn, distribuce očkovacích látek je stále příliš nerovná. Poukázal zejména na uvízlé “námořníky”, kterým je bráněno překročit mezinárodní hranice, například kvůli změně posádky, pokud nemají očkovací pas. Jejich lidská práva musí být respektována.

Je zde však i další poselství: totéž platí i pro ilegály. Pokud jsou očkovací pasy vstupní podmínkou pro každého, pak také pro ně. Státy  by proto měly vzít na vědomí skutečnost, že povinný očkovací pas prohlubuje nerovnosti a podporuje různé svobody pohybu, uvádí se v dokumentu.

Ze stejných důvodů jsou i různá americká hnutí za občanská práva  proti očkovacímu pasu: obávají se dvoustupňové společnosti a narušení soukromí prostřednictvím aplikace pro digitální očkování. Lidé žijící v USA již nyní odmítají být očkováni ze strachu, že by odhalili svou identitu. Americký prezident Joe Biden jim slíbil beztrestnost, ale digitální aplikace nebude vynechána, pokud se chtějí vyhnout záplavě soudních sporů za porušení zásady rovnosti.

Světová asociace leteckých dopravců (IATA)  také odmítá očkování proti Covid-19 jako předpoklad pro mezinárodní cestování: to by z dopravy vyloučilo mnoho lidí, což by způsobilo problémy. Prezident American Airlines Nick Calio je pro dobrovolné a časově omezené očkování. Počet rezervací letů od očkování roste, ale “kvalitnější letecká doprava” zaostává a s ní i finanční oživení. Kromě toho by školení zaměstnanců pro plánované řízení aplikací bylo velmi obtížné a spolu s přidruženou infrastrukturou by to znamenalo obrovské náklady. Mezinárodní prezident Americké asociace letušek souhlasí. Navíc, letecké společnosti by odmítáním části zákazníků přicházely v době, kdy je turismus potlačen, o nemalé finance, kterých se nyní tomuto odvětví nedostává.

Americký prezident Joe Biden se zoufale snaží prosadit povinný očkovací pas.  Republikáni jsou proti. Dokonce ani Donald Trump, sám již očkovaný a zasvěcený zastánce očkování, nechce žádný nátlak. “Američané mají své svobody,” řekl deníku The Washington Post. Očkovací pasy jsou nyní zakázány ve stále větším počtu republikány vedených států, včetně Texasu, Floridy, Georgie, Idaha, Iowy, Montany, Jižní Dakoty, Utahu a Indiany. V žádném americkém státě zatím neexistuje žádná povinná očkovací aplikace. V New Yorku a dalších regionech je stále dobrovolná a má své výhody.

Uvidíme, jak to nakonec dopadne, Každopádně by tento požadavek velmi zásadně narušil invazní toky. Stěhování Afriky do Evropy (potažmo USA) je jeden ze stěžejních plánů globalistů na stávající dekádu, tudíž nepochybuji, že právě z toho důvodu nakonec zůstanou pasy čistě na dobrovolnosti.

Takže povinných pasů se nakonec možná skutečně zbavíme. Otázka ovšem zní, jak se “zbavit” invaze? Či alespoň těch, kdo ji podporují???

[Celkem: 7   Průměr: 5/5]
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.