Německo: Hesenské ministerstvo školství varuje před ukazováním karikatur Mohameda, pokládá je za nebezpečné

Německo: Hesenské ministerstvo školství varuje před ukazováním karikatur Mohameda, pokládá je za nebezpečné

I přes svoji velikost a relativní zalidněnost Německo směle směřuje k chalífátu. Například v roce 1990 tam byla postavena první oficiální mešita (do té doby byly v Německu jen modlitebny), tedy před 30 lety měli Němci méně mešit, než kolik je jich dnes například u nás. Od té doby počty muslimů doslova raketově rostou, přičemž mimo vysoké porodnosti muslimek jim pomáhá islamizovat zemi i sama vláda, která dokonce i v době, kdy občany nuceně uzavírá doma, přiváží letadly stovky dalších muslimských vetřelců.

Nyní se začíná islamizace projevovat i v oblasti školství. Už v minulosti jsem zde upozornila například na to, že Bavorsko od září implementuje do školních osnov výuku islámu. Islamizované Hesensko má pro změnu obavu o svoje nemuslimské učitele, které by třeba mohlo napadnout udělat něco podobného, co udělal francouzský učitel, jemuž Čečenec uřízl hlavu. Ve snaze předejít dekapitaci německých učitelů tak vydalo tamní ministerstvo školství varování.

Hesenské ministerstvo školství radí učitelům, že používání karikatur Mohameda ve třídě by mohlo být nebezpečné – což je velmi kontroverzní krok. Někteří učitelé si myslí, že po vraždě Samuela Patyho by se o takových vyobrazeních mělo diskutovat naopak více. Ministerstvo si však myslí přesný opak…

Hesenské ministerstvo školství a kultury napsalo ředitelům škol, že v souvislosti s diskusí o vraždě francouzského učitele Samuela Patyho existují znepokojivé “náznaky”.

S odkazem na návrh Státního úřadu pro vyšetřování trestné činnosti (LKA) se uvádí:

“Zobrazení karikatur Mohameda nebo jakékoli obrazové znázornění proroka Mohameda lze interpretovat jako chování kritické k islámu, které může mít emocionální a za určitých okolností mobilizující a radikalizující účinek na cílovou skupinu, včetně žáků.”

Hesenské varování je zatím jediné svého druhu v Německu. Ačkoli jsou rady opatrně formulované, podle výzkumníka migrace Ruuda Koopmanse z Vědeckého centra Berlín je poselství jasné: “Žádný učitel se neodváží ukázat karikatury po přečtení tohoto dopisu.”

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.