Francie: Nepokoje pokračují, šíří se do dalších měst (videa)

Francie: Nepokoje pokračují, šíří se do dalších měst (videa)

Ve všech případech jde o útoky muslimských gangů na policisty. Stále častější útoky už by mohly být považovány za jakousi předzvěst nadcházející občanské války, neboť ve všech islamizovaných zemích k občanské válce dřív či později dojde. A Francie díky koloniální minulosti a politice otevřených hranic se islamizaci nemá šanci vyhnout. Tuto šanci už ovšem nemá téměř žádná evropská země.

Noc ze soboty na neděli byla pro policii v Grigny (Essonne) dlouhá. Policisté byli opakovaně napadáni a byli terčem petard a Molotovových koktejlů.

Kolem 22:30 se posádka vydala na Pasteurovu ulici v Grigny 2,  aby doprovázela ženu, která si přišla vyzvednout věci od svého bývalého partnera.

Asi 20 osob se zakrytými obličeji poté násilně zaútočilo na policii. Policisté byli terčem házení kamenů a  palby pyrotechnikou. Útočníci neváhali přijít do kontaktu s policisty, kteří použili osm granátů se slzným plynem, aby je zatlačil zpět.

O dvě hodiny později byla na stejnou ulici přivolána policie a hasiči k požáru auta. Ale jakmile dorazili, policie byla napadena, opět skupinou asi 20 útočníků.  Na obranu před útočníky bylo potřeba použít slzný plyn. Útočníci pak zřídili barikádu a zapálili ji uprostřed vozovky..

Další policejní zásah proběhl v Etampes (Essonne) tuto neděli odpoledne. Policisté byli násilně napadeni asi 50 osobami, když se snažili získat ukradenou motorku. Jeden policista utrpěl lehká zranění a dva podezřelí byli zatčeni.

Video útočníků, které zveřejnili na sociální síti Snapchat, nenechává o těchto záměrech žádné pochybnosti. K útoku došlo kolem 17.hod ve čtvrti Guinette v Etampes.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francie: Nepokoje pokračují, šíří se do dalších měst (videa)

  1. Vo Švédsku sú podobné útoky na dennom poriadku už vyše dva roky, tento štát – bývalú baštu pseudosocializmu a ultraliberalizmu – možno už teraz právom považovať za vojnovú zónu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout