Už i Řecko vyzývá EU k úpravě a schválení migračního paktu

Už i Řecko vyzývá EU k úpravě a schválení migračního paktu

Jak jsem nedávno upozornila, tak zejména vlády Německa a Itálie velmi tlačí na rychlé přijetí nového migračního paktu EU. Řecko nyní žádá totéž, ale požaduje tam také jasné uvedení nutnosti “sdílené solidarity”.

Starostové tří řeckých ostrovů, které nesou hlavní tíhu silně přeplněných  migračních táborů, ve čtvrtek vyzvali Evropskou unii, aby pozměnila návrh nového migračního paktu.

“Nepřiměřeně zatěžuje země v první linii, poškozuje jejich národní zájmy a vytváří šedé zóny na východních hranicích EU,” uvedli starostové Mytilini Stratis Kitelis, Chios Stamatis Karmandzis a East Samos Giorgos Standzos.

“Všeobecně se uznává, že žádná země EU nemůže účinně zvládnout migraci a azyl sama, ale to vyžaduje společnou a rozhodnou politiku založenou na zásadách solidarity a spravedlivého rozdělení odpovědnosti mezi země s důrazem na zabezpečení vnějších hranic Evropy a odvrácení migračních toků,” dodali.

Současný návrh “podkopává současný evropský institucionální rámec z hlediska solidarity, ochrany našich hranic a úlohy neziskovek”.

Starostové vyzvali řeckou vládu, aby současnou podobu paktu odmítla ve prospěch praktické evropské solidarity.

Obyvatelé ostrovů “zůstanou v pohotovosti až do úplného zrušení všech předpisů nového návrhu, které poškozují naše životy”, varovali.

Připomínám, že starostové naráží na některé části migračního paktu OSN.

Jednak nijak neřeší to, že by se konečně měly hlídat hranice, vyhnat z nich neziskovky, které pomáhají v pašování vetřelců (naopak, EU chce neziskovky ještě víc podporovat) a především Řecku vadí, že z nového návrhu paktu vypadla právě ona “solidarita”.

Jak jsem upozornila už dříve, nový migrační pakt EU sice nenutí odmítající země příchozí vetřelce přijímat, ale povinností těchto zemí by nově měly být deportace. Pro ty z vás, kdo o nově navrženém systému zatím nečetli, jej ve stručnosti popíšu:

Země, které dosud nesdílí zátěž (tedy hlavně ČR, SR, Polsko, Maďarsko, pobaltské země..) by měly mít nově na starosti deportace. Tedy například Německo nás osloví s tím, že mají 300 kriminálních muslimských vetřelců určených k deportaci. ČR bude mít za úkol je deportovat. Po 8 měsících pak budou všichni, koho se z této “várky”  nepodařilo deportovat, převezeni do ČR, která se nadále bude muset o deportaci “snažit”. To je ovšem v mnoha případech nemožné, protože mnohé země prostě své občany zpět nepřijmou. Tak se zřejmě počítá s tím, že dotyční zůstanou v zemi, která má deportace na starosti.

Každopádně se už nepočítá s přerozdělováním ihned po vstupu do EU, takže znovu by nastala situace, kdy by mnoho invazistů zůstalo v Řecku (Itálii, Španělsku), kde páchají obrovskou kriminalitu. A to je právě to, co požadují jak Řekové, tak Italové a Němci – přerozdělení vetřelců ihned po vstupu do země.

Jak jsem už několikrát upozornila, migrační pakt by se měl schvalovat už poměrně brzy, v současné době se jen “vychytávají” mouchy. Pak je možné, že konečná verze již skutečně bude o přerozdělení.

[Celkem: 3   Průměr: 5/5]
Share

One thought on “Už i Řecko vyzývá EU k úpravě a schválení migračního paktu

  1. Pokud hraniční země nedokáže ohlídat ani své EU hranice (měli by dostávat finanční pomoc), nechá se zamořit cizinci a pak je nechce, tak není žádnou solidaritou, když je chce odhodit do jiných zemí jak do odpadkového koše. ČR by neměla být odpadkovým košem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.