Údajně nezletilý vetřelec ubodal Švédku, nebude potrestán

Údajně nezletilý vetřelec ubodal Švédku, nebude potrestán

Co si asi musí myslet rodina ubodané zdravotní sestry? Rodina, která už předem ví, že smrt jejich příbuzné nebude nijak potrestána? Muslimský vetřelec tak dal návod i dalším na to, jak beztrestně vraždit. Stačí tvrdit, že je vám přesně tolik let, abyste byli beztrestní. A projde vám třeba i vražda.

Přistěhovalec  neznámého věku, ze země třetího světa, pobodal šestapadesátiletou zdravotní sestru Annu-Lenu Lernhedeovou na lávce v Kungälvu. Ale teď je ušetřen trestu, protože nebylo možné dokázat, že byl v době vraždy zločinec trestně zodpovědný.
„Případ upozorňuje na problém, kdy si osoba v souvislosti s azylovým řízením sama stanoví víceméně svévolně nejistý věk,“ říká státní zástupce.

Anna-Lena Lernhedeová byla na cestě domů v noci 10. května loňského roku poté, co navštívila přítele v Kungälvu.

Na lávce ji napadl muslimský vetřelec, který ji pobodal, mimo jiné i do srdce. Žena se snažila bránit, přičemž ji okradl. Lernhedeová zemřela o 12 dní později v nemocnici na následky svých zranění.

Vrah uvedl, že mu bylo pouze 12 let, ale prokurátor se domníval, že mu bylo ve skutečnosti nejméně 16 let.

Vyšetřování věku však neprokázalo „s dostatečnou jistotou“, že podezřelý byl v době činu trestně zodpovědný, jak oznámilo nyní státní zastupitelství v tiskové zprávě. V důsledku toho vyšetřování pokračuje výhradně jako takzvané vyšetřování LUL-31 (Zákon o mladistvých pachatelích), a vrah tak bude ušetřen trestu.

Účastníci řízení však mají možnost požádat státní zástupce, aby podali tzv. důkazní žalobu k určení otázky viny.

Vrah je v péči sociálních služeb a je umístěn v domově pro mládež.

Případ poukazuje na problém, kdy je věk osoby v souvislosti s azylovým řízením určen víceméně na základě prohlášení dané osoby. V posouzení věku určité okolnosti naznačují, že tato konkrétní osoba byla v době činu trestné zodpovědná. Forenzní vyšetření však naznačuje, že v době činu možná trestně zodpovědný nebyl, říká prokurátor Thomas Willén z göteborgského státního zastupitelství.

Takže zdá se, že další potenciální vrahové se začnou vydávat za dvanáctileté děti, aby měli jistotu, že mohou beztrestně vraždit. Jak je vidět, tak v případě pochybností se nakonec vezme v potaz především tvrzení zločince. Nakonec, zřejmě minimálně v tomto případě se příbuzní zavražděné ženy zřejmě spravedlivé odplaty nedočkají.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Údajně nezletilý vetřelec ubodal Švédku, nebude potrestán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout