Každý den připlouvají do Evropy džihádisté, stále častěji z Alžírska (video)

Každý den připlouvají do Evropy džihádisté, stále častěji z Alžírska (video)

Už v několika článcích jsem upozornila na invazi, která – zejména z Afriky – v letošním roce velmi výrazně posílila. Od začátku roku připlulo do Itálie mnohem víc invazistů, než v předchozích letech za stejné období. To jasně ukazuje, že stejný trend bude i v létě, kdy invazní vlna přirozeně zesílí. Ve vodách je také více lodí pašeráckých neziskovek, než v předchozích letech. Jen Německo vyslalo ke stávajícím i dvě lodě nové, z nichž jedna  pobere až tisíc pasažérů.

Mimo běžných tras – Libye – Lampedusa nebo Libye – Sicílie a trasy Tunisko – Lampedusa, funguje také nová, stále vytíženější trasa – Alžírsko – Sardinie. Džihádisté z této arabské země se stejně jako jejich tuniští soukmenovci velmi rádi natáčejí.

Z Lampedusy pro změnu vyráží každý den letadlo Sea Bird, které pátrá po podobných lodích, mířících na Lampedusu. Toto letadlo vlastní německá neziskovka Sea Watch.

Němečtí pašeráci u letadla, provozovaného neziskovkou, která je velmi štědře dotována jak samotnými Němci, tak EU:

Sea-Watch International on Twitter: "Our #Seabird is operative as of today!  With our new aircraft we can cover an even larger area in the central  #Mediterranean and be in the area of

Dokonalá pašerácká síť, která má navíc k dispozici nekonečný příděl dotací (pro ně žádná omezení neplatí), má tedy k dispozici nejen lodě a drony, ale také letadlo. Zatím jen na Lampeduse, avšak pokud bude invaze z Alžírska nadále zesilovat, je možné, že i na Sardínii se jednou takové letadlo objeví.

Lampedusa, která kdysi byla oblíbenou dovolenkovou destinací, se stala ostrovem, který sužuje rostoucí kriminalita a pro místní se stává život na ostrově peklem. Španělské Kanárské ostrovy už následují příkladu Lampedusy a  jak se zdá, Sardinie nezůstane v tomto směru pozadu.

Uvědomují si obyvatelé těchto invazí sužovaných míst, že za jejich utrpením stojí nejen jejich vlády (italská, španělská), ale také Německo se svými velmi slušně dotovanými neziskovkami??

 

 

[Celkem: 3   Průměr: 5/5]
Share

One thought on “Každý den připlouvají do Evropy džihádisté, stále častěji z Alžírska (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.