Švýcarsko: Afghánec polil modelku kyselinou

Švýcarsko: Afghánec polil modelku kyselinou

Polévání kyselinou je oblíbená muslimská „zábava“ zejména v Afghánistánu a Pákistánu, ale útoky kyselinou se staly oblíbenou muslimskou kratochvílí v posledních letech například ve Velké Británii. Polévány kyselinou jsou často dívky, které si odmítnou vzít rodinou vybraného ženicha nebo jsou jinak vzpurné. Jisté tedy je, že si tuto zvyklost přinesl afghánský vetřelec ze svojí domoviny.

K útoku došlo v Neuchatelu. Švýcarka byla postříkána kyselinou na podzemním parkovišti bytového domu, kde žije. Nejprve byla převezena do nemocnice záchrannou službou v Neuchatelu. Poté byla převezena do univerzitní nemocnice Chuv v Lausanne.

Zločin se stal na Rue de L’Evole 53 ve čtvrtek ráno v 7:53.

Obětí je modelka Elise T. (24 let). „Je to úžasný člověk,“ říká sousedka. „Krásná dívka, velmi hezká.“ Elise se také před několika lety zúčastnila soutěže krásy v západním Švýcarsku.

O dívku se nejprve staral soused, kterého vylekalo volání o pomoc. Soused polil ženu velkým množstvím vody, zatímco čekali na odbornou pomoc.

Tři hodiny po incidentu byl ve čtvrti La Maladiere zatčen 19letý muž žijící v regionu. Je ve vazbě. Podezřelým je vetřelec z Afghánistánu.

„Zda se podezřelý a oběť znají, v tuto chvíli nemohu říci,“ prohlásil mluvčí policie Lozouet. „Zatím neznáme motiv.“

Je velmi pravděpodobné, že měl Afghánec o dívku zájem a tímto způsobem reagoval poté, kdy ho odmítla. Podobný motiv se v tomto případě jeví být nejpravděpodobnější.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout