Na Kanárské ostrovy dorazilo od začátku roku 60 lodí s 2232 Afričany

Na Kanárské ostrovy dorazilo od začátku roku 60 lodí s 2232 Afričany

To je samozřejmě za dané období rekord. Běžně je v zimě invaze spíš na ústupu, letos tak tomu ovšem není.

V loňském roce zažily Kanárské ostrovy obrovský nárůst počtu vetřelců, připlouvajících z Afriky. Jednalo se o více než 23 000 invazistů, kteří připluli na více než 700 dřevěných nebo gumových lodích. A zdá se, že tento nápor bude pokračovat i letos.

Od začátku roku dorazilo na Kanárské ostrovy na 60 lodích 2 232 afrických vetřelců. To představuje nárůst počtu lodí, které v danou dobu na souostroví dorazily, o 121,4 % ve srovnání se stejným obdobím v roce 2020, kdy za stejnou dobu připlulo 1 008 Afričanů na 34 lodích.

Je však třeba poznamenat, že ne všechny lodě jsou objeveny včas. Mnohé lodě se dostanou na Kanárské ostrovy bez povšimnutí a pak se nelegální vetřelci často skrývají.

Poslední dvě lodě dorazily na pobřeží Gran Canaria a Lanzarote v pátek. Jedna z nich uvízla poblíž El Matorralu s 30 “Novoevropany” a další s 22 na pobřeží rybářské vesnice Arrieta. Ve všech případech se jednalo o osoby maghrebského původu.

Prakticky totožná situace je nyní také na italských ostrovech, ať už se jedná o Lampedusu nebo Sicílii, ale v poslední době stále častěji i Sardinii.

Vetřelci z Kanárských ostrovů jsou podle všeho španělskou vládou přepravováni na pevninu, zpravidla do Madridu, odkud se rozptýlí po Evropě. Lze předpokládat, že s tím, jak se zlepší počasí, stoupnou i počty lodí, připlouvajících jak na Kanárské ostrovy, tak do Itálie.

[Celkem: 3   Průměr: 5/5]
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.