Lodě neziskovek už ani nestíhají lovit, tentokrát přivezly hlavně Somálce

Lodě neziskovek už ani nestíhají lovit, tentokrát přivezly hlavně Somálce

Koordinovaná pašerácká síť se nezastaví. Také včera měli pašeráci napilno, tentokrát vylovili z libyjských vod především Somálce.

Loď Aita Mari španělské neziskovky Maydayterraneo vyzvedla v pátek 19. února při ranním výlovu v centrálním Středomoří 102 Somálců. O přítomnosti dřevěného člunu v oblasti již dříve informovala společnost Alarm Phone, telefonní platforma, která informuje lodě neziskovek o každém člunu, který vyrazí od břehů Libye nebo Tuniska. Připomínám, že obě tyto podvratné organizace jsou mimo jiné velmi štědře dotovány i z fondů EU.

Aita Mari dorazila k dřevěné lodi kolem 10 hodin ráno. Maydayterraneo napočítala 94 mužů, 7 žen včetně dvou těhotných a sedmiměsíční dítě. Přibližně v poledne téhož dne přišla pašerácká loď na pomoc jiné lodi se 46 vetřelci.

“Dali jsme jim záchranné vesty, jídlo a oni se rozhodli odjet na Lampedusu, protože na palubě Aita Mari už nebylo místo, a také proto, že stále čekáme na odpověď z Itálie nebo Malty,” řekl kapitán pašerácké lodi Rivas.

Přibližně 238 vetřelců pak dorazilo celkem na Lampedusu na třech lodích jen od včerejška do dnešního rána. Předpokládá se, že další tři čluny dnes vypluly na Středozemní moře ze Sfaxu v Tunisku.

Nekonečný příběh…. Každý den připlouvají lodě ke břehům Itálie (Lampedusa, Sicílie) i Španělska (většinou Kanárské ostrovy). To vše za podpory pašeráckých neziskovek a na druhé straně za nezájmu Evropanů, neboť zatímco část Evropanů je uzavřena doma, Afričané si cestují po Evropě nejen bez nějakého obzvláštního omezení, ale také bez dokladů…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.