Invaze nekončí, včera i dnes přistáli další vetřelci u břehů Itálie, další jsou na cestě (video)

Invaze nekončí, včera i dnes přistáli další vetřelci u břehů Itálie, další jsou na cestě (video)

Bez ohledu na nepříliš příznivé počasí v oblasti Středozemního moře rozhodně pašerácké neziskovky nezahálí. Po dohodě s pašeráky z pevniny připlouvají ke břehům Libye, kde naloďují africké vetřelce, plující na vratkých dřevěných kocábkách či gumových člunech. Další invazisté z Alžírska a Tuniska pak připlouvají po vlastní ose.

Stovky Afričanů přistály v posledních dnech na Lampeduse, zatímco Mattarella zakazuje Italům hlasovat u voleb ve jménu “nákazy”.

Dnes ráno přistálo 500 vetřelců ze subsaharské Afriky na ostrově Lampedusa, v této zásilce je asi 200 “kousků”:

invaze nekončí..

A právě zpátky na moři po několikadenní zastávce v přístavu Augsburg je loď Ocean Viking francouzské pašerácké neziskovky SOS Mediterranee (loď patří Lékařům bez hranic), které se už první den “lovu” podařilo vylovit z vod u libyjských břehů celkem121 lidí, včetně 19 žen a údajně 2 dětí.

Ocean Viking je v současné době jedinou lodí humanitárních pašeráků v akci v centrálním Středomoří, kde by ji měla v nadcházejících dnech doplnit španělská loď neziskovky Open arms s podpůrnou plachetnicí Astral. Od března pak posílí řady pašeráků dvě velké lodě německých neziskovek.

Navzdory zimě se odjezdy z Libye a Tuniska v těchto dnech nezastaví nejen kvůli přítomnosti neziskovek, ale mnozí vetřelci připlují i po vlastní ose. Zrovna včera byla loď se 48 vetřelci na palubě zadržena hlídkovou lodí Guardia di finanza u pobřeží Lampedusy. Loď byla eskortována do přístavu a ilegálové, všichni Tunisané, byli převezeni do hotspotu ostrova, kde je v současné době 226 džihádistů, kteří čekají na přesun na luxusní výletní lodě.

Na Sardinii, kde je přístav pro lodě, plující z alžírské trasy, přistálo včera v noci 8 a dnes ráno 10 Arabů, které již na pevnině nalezli karabiniéři, kteří je přemístili do přijímacího centra v Monastiru.

Jak vidíte, tak pro vetřelce neplatí přísná nařízení nikde, mohou si cestovat jak libo, aniž by potřebovali doklady či testy tak, jako se to požaduje při cestování po Evropanech…

[Celkem: 3   Průměr: 5/5]
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.