Invaze nekončí, včera i dnes přistáli další vetřelci u břehů Itálie, další jsou na cestě (video)

Invaze nekončí, včera i dnes přistáli další vetřelci u břehů Itálie, další jsou na cestě (video)

Bez ohledu na nepříliš příznivé počasí v oblasti Středozemního moře rozhodně pašerácké neziskovky nezahálí. Po dohodě s pašeráky z pevniny připlouvají ke břehům Libye, kde naloďují africké vetřelce, plující na vratkých dřevěných kocábkách či gumových člunech. Další invazisté z Alžírska a Tuniska pak připlouvají po vlastní ose.

Stovky Afričanů přistály v posledních dnech na Lampeduse, zatímco Mattarella zakazuje Italům hlasovat u voleb ve jménu “nákazy”.

Dnes ráno přistálo 500 vetřelců ze subsaharské Afriky na ostrově Lampedusa, v této zásilce je asi 200 “kousků”:

invaze nekončí..

A právě zpátky na moři po několikadenní zastávce v přístavu Augsburg je loď Ocean Viking francouzské pašerácké neziskovky SOS Mediterranee (loď patří Lékařům bez hranic), které se už první den “lovu” podařilo vylovit z vod u libyjských břehů celkem121 lidí, včetně 19 žen a údajně 2 dětí.

Ocean Viking je v současné době jedinou lodí humanitárních pašeráků v akci v centrálním Středomoří, kde by ji měla v nadcházejících dnech doplnit španělská loď neziskovky Open arms s podpůrnou plachetnicí Astral. Od března pak posílí řady pašeráků dvě velké lodě německých neziskovek.

Navzdory zimě se odjezdy z Libye a Tuniska v těchto dnech nezastaví nejen kvůli přítomnosti neziskovek, ale mnozí vetřelci připlují i po vlastní ose. Zrovna včera byla loď se 48 vetřelci na palubě zadržena hlídkovou lodí Guardia di finanza u pobřeží Lampedusy. Loď byla eskortována do přístavu a ilegálové, všichni Tunisané, byli převezeni do hotspotu ostrova, kde je v současné době 226 džihádistů, kteří čekají na přesun na luxusní výletní lodě.

Na Sardinii, kde je přístav pro lodě, plující z alžírské trasy, přistálo včera v noci 8 a dnes ráno 10 Arabů, které již na pevnině nalezli karabiniéři, kteří je přemístili do přijímacího centra v Monastiru.

Jak vidíte, tak pro vetřelce neplatí přísná nařízení nikde, mohou si cestovat jak libo, aniž by potřebovali doklady či testy tak, jako se to požaduje při cestování po Evropanech…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.