Tento týden proběhla digitální konference WEF k Velkému resetu

Tento týden proběhla digitální konference WEF k Velkému resetu

Nevím, zda má cenu se detailněji rozepisovat o jednotlivých projednávaných bodech letošního “digitálního Davosu”, jehož ústředním tématem byl Velký reset. To je de facto totéž, čemu někdo jiný říká “Nový světový řád”. Tedy i “šéfové zeměkoule” sami potvrzují, že se v tomto bodě nejedná o žádné konspirace, ale o dlouhodobě plánovanou celosvětovou globalizaci a zavedení jakési jedné velké světovlády.

Pokud si chcete přečíst některé výstupy ze sekce “Velký reset”, pak se na ně můžete sami podívat na stránkách Světového ekonomického fóra (WEF).

Pomineme-li “covidové” články, které se zaobírají nastávající, dosud nejhorší světovou krizí (na níž ovšem sami “ředitelé zeměkoule” a jejich loutky neskutečně vydělávají), pak se celým letošním summitem nesla témata tzv. zeleného údělu, obnovitelné energie, uhlíkové neutrality a řešení chudoby rozvojových zemí.

Jak se již delší dobu řeší tato chudoba víme všichni: například stěhováním Afriky do Evropy. Na WEF sice padly i jiné návrhy, nicméně nemalou částí fóra se prolíná údajná rasová diskriminace, kterou je údajně třeba řešit, podpora BLM a srovnání životní úrovně těchto údajně diskriminovaných.

Nicméně asi nejvíc výstupů – pomineme-li covidová témata – se věnovalo zelené energii a uhlíkové neutralitě.

V materiálech WEF se například dozvíte, že v EU byla ustavena 500členná Evropská aliance baterií (EBA), kterou zřídila Evropská komise. Aliance má za cíl vytvořit celoevropské odvětví udržitelné výroby baterií a snížit emise uhlíku zavedením správných pobídek a vytvořením odpovědnosti.

Účastníci soukromého sektoru byli motivováni potenciální tržní hodnotou nového trhu s bateriemi, která by měla do roku 2025 dosáhnout 250 miliard EUR ročně, zatímco účastníci veřejného sektoru byli motivováni k vytváření více pracovních míst a splnění cíle EU do roku 2030, kdy mají mít obnovitelné zdroje alespoň 32 procentní energetický podíl.

To je tedy jedna ze zajímavostí, týkající se Evropy (summit se tentokrát jinak zabýval mnohem víc Afrikou). Jak známo, tak přechod na zelenou energii a uhlíkovou neutralitu do roku 2030 si klade za cíl i Agenda 2030. Nikde se však například nedozvíte, co nás bude stát nejen likvidace těchto baterií po ukončení jejich životnosti, ale také energie, která bude potřebná pro jejich nabíjení. Přitom baterie se mají vyrábět nejen do elektromobilů, ale i pro jiná zařízení, která budou nucena přejít od fosilních paliv na tzv. “zelenou energii”.

Předpokládám, že na WEF se probírala i problematika tzv. “zón přístupu”, o nichž jsem poměrně podrobně psala již zde. Ty budou pro většinu populace znamenat značné omezení cestování a pohybu dál, než v rámci dané zóny. Prozatím se však podobný výstup na stránkách neobjevil, přitom mapky jednotlivých zón v rámci zemí EU měly být navrženy do konce roku 2020. Pak je možné, že se bude této tematice věnovat zvláštní konference v jinou dobu podobně, jako to bylo v případě, kdy se s touto problematikou vloni na podzim měla na speciálním summitu OSN seznámit širší odborná veřejnost.

Dnes je poslední den digitálního summitu, takže během zítřejšího dne by se mohlo na stránkách WEF ještě několik zajímavých výstupů objevit. Nicméně, pokud to celé shrneme, summit nepřináší nic nového, tedy nic, o čem bychom ještě nevěděli. Osnovou Velkého resetu je již zmíněná Agenda 2030, tedy pokud se pozorně s tímto dokumentem seznámíte, pak máte přehled o tom, co se asi bude projednávat i v následujících setkáních světových hlavounů a jejich loutkovodičů.

Nicméně, pokud v příštích dnech objevím nějaký zajímavý výstup z WEF, zde na stránkách jej zveřejním.

Pozn.: na titulním obrázku je spolu s Merkelovou Klaus Schwab, zakladatel WEF a jeden ze nejvýše postavených “loutkovodičů”. Obrázek je z loňského summitu WEF.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.