O víkendu se pokusilo překročit maďarské hranice 506 vetřelců

O víkendu se pokusilo překročit maďarské hranice 506 vetřelců

Už nějakou dobu upozorňuji na fakt, že stávající invaze se zcela vyrovná invazi z roku 2015. Zdánlivě to tak sice nevypadá, nicméně zatímco před téměř šesti lety proudili do Evropy vetřelci zejména ze zemí Středního a Blízkého východu, tedy všichni šli toutéž trasou, nyní je tras, jimiž invazisté proudí, hned několik.

Část vetřelců putuje přes Španělsko, především pak přes Kanárské ostrovy, další část přes Itálii (Lampedusa, Sicílie) a zbytek přes Turecko a Řecko. Poslední dobou se vetřelci dostávají do Evropy stále častěji i přes Kypr. Tisíce džihádistů jsou shromážděny v Bosně a nyní, krátce poté, co si zapálili tábor, ze zřejmě část z nich vydala na cestu dál do Evropy.

Prosinec přinesl významný nárůst počtu pokusů o nelegální vstup do Maďarska, který pokračoval během prodlouženého novoročního víkendu, jak ukázaly údaje maďarské policie .

Týden před Vánocemi od 14. do 20. prosince vykázal největší počet zjištěných nelegálních pokusů o překročení, a to zejména na srbské hranici na jihu a jeden na rumunské na východě. Během tohoto týdne policie a pohraniční stráž zmařila 1326 pokusů o přechod a přivedla dalších 1490 lidí zpět do země, odkud vstoupili. Celkově se tak jednalo o 2816 vetřelců, přičemž běžný průměr je kolem 800 invazistů za týden. Nejméně pak – tři pokusy a 23 zadržených narušitelů – bylo zaznamenáno ve třetím týdnu v dubnu, během prvního velkého lockdownu.

V noci z úterý na středu policie zadržela minivan v obci Nyírmihálydi poblíž rumunských hranic, který řídil 29letý rumunský státní příslušník, vezoucí 16 nelegálních vetřelců. Všichni tvrdili, že jsou Syřané, ale neměli žádné dokumenty, které by to dokazovaly. Vetřelci byli zadrženi až do vyšetřování, zatímco řidič bude obviněn z pašování osob, s trestem až pět let, nebo dokonce až osm let za přitěžující okolnosti, jako je spáchání činu v rámci organizované trestné činnosti.

Zde se uvádí jen ti invazisté, které se podařilo zadržet. Otázka ovšem je, kolik jich nakonec prošlo a dostalo se dál do Evropy. Jak je vidět, tak i přes mnohé uzavírky se nadále velmi čile cestuje. Ale samozřejmě je nyní cestování vyhrazeno pouze pro tuto privilegovanou skupinu budoucích evropských obyvatel. Ostatně, jinak by tu plánovanou miliardu do roku 2030 nestihli přemístit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 1]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.