Maďarsko stále klade odpor a posílá vetřelce zpět, Frontex se rozhodl ukončit činnost

Maďarsko stále klade odpor a posílá vetřelce zpět, Frontex se rozhodl ukončit činnost

Přes časem jsem se zmínila o tom že Maďarsko – i přes opačné rozhodnutí Evropského soudního dvora – stále vrací muslimské vetřelce bez dokladů, z nichž většina je zřejmě z Afghánistánu a Pákistánu, zpět za hranice. A to i přes značný odpor EU.

“Šéf agentury Frontex již učinil své rozhodnutí a pozastaví veškeré činnosti v Maďarsku,” řekl ve středu 27. ledna unijní úředník. Mluvčí agentury Frontex potvrdil, že “agentura Frontex pozastavuje svou činnost v Maďarsku”.

Tento krok přichází poté, co Maďarsko pokračovalo v deportaci vetřelců do Srbska, což je údajné porušení prosincového rozhodnutí Evropského soudního dvora.

Maďarský Helsinský výbor se sídlem v Budapešti má plné ruce práce s dokumentováním údajného nátlaku (to znamená, že mají spoustu práce s tím, sehnat co nejvíc důkazů o navracení vetřelců, aby mohli maďarskou vládu žalovat). Neziskovka v tweetu uvedla, že Maďarsko od prosincového rozhodnutí nejvyššího soudu EU, který navracení vetřelců bez dokladů zakázal, poslalo zpět více než 4 400 muslimských invazistů. Neziskovka požadovala, aby vůdce Frontexu Fabrice Leggeri stáhl své pohraniční síly z Maďarska.

“Pokračující účast na ostraze a ochraně hranic hrozí, že agentura Frontex bude spolupachatelem,” stojí v dopise.

Evropská komisařka pro migraci Ylva Johanssonová rozhodnutí agentury Frontex uvítala. Komisařka na Twitteru uvedla, že toto rozhodnutí je “vítané”.

Samozřejmě, pokud má radost největší bruselská vítačka Johanssonová, tak pak máme jasno. Příkaz z EU zní: “nehlídat hranice a neposílat džihádisty zpět, odkud přišli!” A Frontex, který mnohdy místo hlídání hranic naopak vetřelce do země pašuje, nemohl pod dozorem Maďarů dělat nic jiného, než se dívat na to, jak Maďaři invazisty vrací.

Tristní ovšem je, že skutečně jedinou zemí, která se v tomto ohledu novým bruselským nařízením vzepřela, je pouze Maďarsko. Ostatní země mají – patrně právě na příkaz Bruselu – hranice děravé jako řešeto. A zachycení vetřelci? Zřejmě končí v různých azylových zařízeních, odkud se později vydají tam, kam mířili. Třeba do Německa.

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]
Share

One thought on “Maďarsko stále klade odpor a posílá vetřelce zpět, Frontex se rozhodl ukončit činnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.