Kde dochází v Evropě k největšímu náboru nových džihádistů? Ve vězení!

Kde dochází v Evropě k největšímu náboru nových džihádistů? Ve vězení!

To je samozřejmě docela logické. Z mnoha uvězněných muslimů, dříve spíš k vyznávání svého lžiproroka chladných, se po jisté praxi, získané ve vězení, může stát velmi platná posila ISIS či jiné bojůvky. To se nejspíš týká všech islamizovaných evropských zemí, v nichž muslimové v osazenstvu věznic často dominují.

Velká Británie, Francie, Švédsko, Německo, Rakousko, Holandsko, Dánsko či Itálie – země, kde jsou věznice plné džihádistů i ke svému vyznání zatím chladnějších muslimů. Evropské věznice ostatně nejsou pro muslimy, často přicházející ze zemí jako je Afghánistán, Irák či Somálsko, žádným trestem. O srovnání úrovně věznic jsem již ostatně psala zde. K čemu tedy věznice mnohdy slouží?

Jen tři procenta z méně než 200 džihádistů, kteří si odpykávají trest za trestné činy související s terorismem, jsou izolována od ostatních vězňů, aby se zabránilo radikalizaci vězňů.

The Sun také uvádí, že pouze jedna ze tří specializovaných džihádistických jednotek zřízených v britských věznicích – Věznice Jejího Veličenstva (HMP) Frankland v Durhamu – je otevřená. Obě centra v HMP Woodhill v Buckinghamshire a HMP Full Sutton v Yorkshiru byla uzavřena.

Džihádistická jednotka Frankland je domovem Michaela Adebolaja, který s Michaelem Adebowalem v roce 2014 sťal hlavu Lee Rigbymu poblíž woolwichských kasáren v Londýně. Zpráva z roku 2017 odhalila, že před dokončením jednotky již Adebolajo indoktrinoval desítky spoluvězňů islámskou ideologií, z nichž někteří přísahali věrnost Islámskému státu a zavázali se, že po propuštění páchají teroristické činy.

Zdroje bulváru sdělily, že skutečnost, že radikální teroristé se mísí s dalšími vězni, představuje skutečnou a vážnou hrozbu.

Minulý týden dostal Khairi Saadallah doživotní trest za ubodání tří mužů a zranění tří dalších během teroristického útoku v parku v Readingu loni v létě.

Khairi Sadalah, džihádista, který ubodal 3 lidi v Readingu a další zranil

Soud uvedl, že 26letý Libyjec, který již měl dlouhou kriminální historii ve Velké Británii, se spřátelil s prominentním islámským kazatelem a muslimský konvertitou Omarem Brooksem. Dvojice byla viděna, jak se účastní pátečních modliteb a chodí spolu do posilovny.

Soudce také upozornil, že Saadallah, neúspěšný žadatel o azyl, se vyhnul deportaci po dobu sedmi let před spácháním útoku, protože vláda Spojeného království se zavázala, že nebude posílat zločince zpět do nestabilních zemí. Místo toho dostal vetřelec dočasné povolení k pobytu do roku 2023.

V listopadu analýza společnosti Henryho Jacksona odhalila, že za posledních 20 let se vládě nepodařilo deportovat 45 teroristů poté, co byli propuštěni z vězení. Mezi nimi byli i ti, kdo přísahali věrnost Islámskému státu, al-Káidě a al-Šabábu.

Téhož měsíce bylo odhaleno, že více než 100 odsouzených teroristů má být předčasně propuštěno z vězení. Jedním z nich je nejmladší britský usvědčený terorista, známý pouze jako RXG, který byl ve 14 letech shledán vinným z plánování popravy australského policisty. Komise pro podmínečné propuštění tento měsíc povolila propuštění teroristy, kterému je nyní 20 let, přičemž mu udělila doživotní anonymitu.

Podobná situace je i v jiných evropských zemích. Evropská justice se v posledních letech díky bezbřehé benevolenci vůči džihádistům projevuje tak, jako kdyby najížděla na právo šaría…

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.