Jen včera připlulo k italským břehům 500 afrických vetřelců

Jen včera připlulo k italským břehům 500 afrických vetřelců

Možná se to někomu z vás nezdá moc. Ale uvědomte si, že je zima, tedy i frekvence cest z Afriky do Evropy kvůli chladnějšímu počasí zaznamenává jistý pokles a navíc souběžně s tím, jak přistávají invazisté u břehů Itálie, zakotvilo několik dalších lodí u břehů Kanárských ostrovů a asi stovka Afričanů přelezla ploty, vedoucí do španělských enkláv na hranici s Marokem.

V součtu bychom se tak dostali možná k číslu blízko tisícovce. A to na jaře nás zřejmě čeká mnohem výraznější zesílení invaze.

Nicméně největší nápor nyní zažívá Itálie, především pak Sicílie, kde většina z 500 nelegálů přistála. Zbytek pak připlul na člunech na Lampedusu.

Na ostrov Lampedusa připlulo v jediné lodi celkem 30 vetřelců, kteří jsou odváženi na karanténní luxusní výletní loď. Další desítky afrických invazistů přijely na člunech v menších skupinkách.

Immagine
vetřelci, kteří včera připluli na Lampedusu, jsou odváženi na luxusní výletní loď

Na Sicílii přistála pro změnu loď Ocean Viking, patřící neziskovce SOS Mediteranee.

“Ocean Viking” zakotvila včera v přístavu Augusta na Sicílii, kde vyložila 373 Afričanů. Z 373 nelegálních přistěhovalců, z nichž většina pochází z Guineje, Mali, Kamerunu, Pobřeží slonoviny, Súdánu a Sierry Leone, je 165 údajně nezletilých, z nichž téměř 80 % je bez doprovodu (a všichni jsou samozřejmě bez dokladů). Na lodi má být údajně i 32 menších dětí.

Je známo, že děti jsou často používány jako prostředek k tomu, jak se rychleji dostat do Evropy, neboť dospělý s nezletilým dítětem má vždy přednost a jisté výsady, včetně výrazně vyšších dávek a lepší péče i ubytování. Pokud by se občas udělaly DNA testy oněch dětí, pak by se zjistilo, že velmi často k údajným rodičům vůbec nepatří.

Jednalo se o první letošní cestu pašeráků z lodi Ocean Viking, úzce spolupracujících s Lékaři bez hranic. Lze očekávat, že brzy se loď u libyjských břehů opět objeví, aby si “nalovila” další “Novoevropany”.

pašeráci z Ocean Viking a jejich nový “úlovek”
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.