Atentátník z ISIS byl vycvičený k provádění sebevražedných teroristických útoků v Evropě

Atentátník z ISIS byl vycvičený k provádění sebevražedných teroristických útoků v Evropě

Tento džihádista je jen jedním z mnoha tisíců džihádistů, kteří jsou trénováni speciálně pro útoky v Evropě. I když tento konkrétní člen ISIS je veden jako přistěhovalec v USA, kde dokonce dostal občanství, spousta jeho soukmenovců se nakonec vydala do Evropy či se k tomu již brzy chystá. Mezitím se cvičí další tisíce džihádistů, připraveni se v budoucnu kdykoli ve jménu Alláha odpálit. Oni se smrti nebojí, očekávají, že se po džihádistické smrti dostanou do nebe, kde již na ně čeká 72 panen.

23letý Abdelhamid Al-Madioum, byl ve středu v Minnesotě odsouzen za poskytování materiální podpory Islámskému státu v Iráku a al-Sham (ISIS). V Maroku narozený, nyní již americký občan, byl vyškolen k tomu, aby provedl sebevražedný útok v Evropě.

Al-Madioum absolvoval Hopkins High School, veřejnou školu v Minnetonce v Minnesotě v roce 2014. V roce 2015 studoval na Normandale Community College a pracoval na částečný úvazek v IT oddělení školy.

Al-Madioum se obrátil na členy ISIS a zástupce na sociální mediální platformě Twitter, když mu bylo 18 let.

Podle soudních dokumentů, v červnu 2015, Al-Madioum cestoval se svou rodinou do Maroka na dvouměsíční dovolenou. O několik týdnů později, s pomocí ISIS a bez vědomí svých rodičů, cestoval sám do Mosulu v Iráku přes Turecko a Sýrii.

Poté, co byl Al-Madioum v Mosulu, absolvoval vojenský výcvik u islámské teroristické skupiny. Podle dokumentů byl přidělen jako voják k praporu ISIS, jehož povinnosti zahrnovaly “přípravu zahraničních bojovníků na sebevražedné útoky v evropských zemích”. Zakladatel jednotky byl strůjcem teroristických útoků v Paříži v roce 2015 a v Belgii v roce 2016.

Al-Madioum pokračoval ve službě, dokud nepřišel o ruku při útoku dronu v roce 2016. V září 2019 řekl CBS news, že jeho žena byla zabita při stejném útoku. Říká, že jejich dvě děti se pohřešují.

Al-Madioum vyšetřovatelům řekl, že zůstával v ISIS a nadále dostával stipendium, dokud se v březnu 2019 nevzdal syrským demokratickým silám v Sýrii. Do Spojených států byl převezen v září 2020.

V září 2019 odjela Holly Williamsová z CBS do Sýrie, aby teroristu z ISIS vyslechla ve vězení. “Budu k vám velmi upřímný,” řekl Al-Madioum reportérce, “myslel jsem, že přijdu a pomůžu lidem.”

Během rozhovoru Al-Madioum předstíral, že nikdy nebojoval za ISIS, navzdory americkým vojenským dokumentům, které dokazují, že lže.

Al-Madioum řekl, že byl vyslýchán agenty FBI, kteří mu sdělili, že by mohl být v USA odsouzen na 15 let do vězení. “Patnáct let je velmi dlouhá doba za chyby, které jsem udělal po příchodu do Sýrie,” prohlásil terorista a dodal, že by mu mělo být odpuštěno.

Podívejte se na rozhovor z roku 2019 , který se odehrál ve vězení v Sýrii (v angličtině):

Al-Madioum patří k několika muslimům z Minnesoty, kteří opustili USA, aby se připojili ke skupině Islámského státu. Minnesota vede v počtu muslimů, kteří odchází bojovat po boku islámských teroristických skupin. Minnesota má nejvyšší počet muslimských vetřelců na počet obyvatel, přičemž lze předpokládat, že za vlády Bidena jejich počet ještě vzroste..

Co je v tomto případě podstatné pro nás, Evropany? I když se jedná o džihádistu z USA, tak on sám přiznal, že byl cvičen pro útoky v Evropě. A to stejně, jako tisíce dalších džihádistů, kteří se posléze do Evropy nejspíš i dostali a dnes jsou v různých zemích coby “nezletilci bez doprovodu”.

Nyní zřejmě působí coby spící buňky, neboť hlavní džihád mečem momentálně probíhá v Africe; na útoky v Evropě je zatím brzy. Nicméně, tito džihádisté jsou časovanou bombou a jejich počty v Evropě porostou tak dlouho, dokud bude invazi podporovat EU i mnohé loutkové vlády a dokud budou velmi štědře dotovány neziskovky, které vetřelce do Evropy pašují.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.