V Německu by chtěli po 700 letech přejmenovávat řeku i vesnici, názvy jsou prý rasistické

V Německu by chtěli po 700 letech přejmenovávat řeku i vesnici, názvy jsou prý rasistické

Také my starší si pamatujeme velká přejmenovávání ulic či jiných veřejných míst po roce 1989, ti ještě starší si pak pamatují i přejmenovávání po roce 1948. Zlín tak byl Gottwaldovem, aby byl posléze opět Zlínem. Nejviditelnější však bylo přejmenovávání ulic. Protože pocházím z Brna, dodnes mám v paměti jak názvy předlistopadové, tak ty polistopadové. A že tam těch změn bylo!

Nejinak tomu samozřejmě bylo v celém tzv. „východním bloku“, kde se po roku 1990 začalo přejmenovávat ve velkém. Nyní se v rámci politické korektnosti ovšem mění i ty názvy, které po staletí nevadily. Na dnešní dobu jsou však údajně příliš rasistické.

Teaser-Bild
idylická vesnička Neger s asi 400 obyvateli

V Německu by tak chtěli přejmenovat nejen řeku a vesnici, ale i ulice, údolí či části obce, čímž hodlají vyjít vstříc rasistickému hnutí BLM.

Po dobu asi 700 let, byla řeka, která protéká okresem Olpe, nazývána Neger (černoch). Je obklopena údolím černochů – Negertalem. V Negertalu leží vesnice Neger, ve které jsou části Oberneger, Mittelneger a Unterneger. To vše nebyl problém asi 700 let.

Ale teď nadešla lepší, pokrokovější doba. Starosta Olpe, Peter Weber (CDU), cítil povinnost upozornit na to, že rasismus nemá v jeho překrásné komunitě místo. A také na to, že oni nejsou vinni za smrt George Floyda. Ani berlínský lingvista Anatol Stefanovich to nepopírá, pro deník Bild prohlásil:

„Nemůžete vinit místní obyvatele za to, že žijí v místě, které se tak nazývá. Ale můžete je požádat, aby změnili svůj pohled.“

To znamená, že ti, kteří žijí v Negertalu a nechtějí změnit název místa, nepochopili znamení současné pokrokové „antirasistické“ doby.

Teaser-Bild
„negra“ mají i v názvech ulic

Novináři i liberální politici nyní stále více tlačí na přejmenování vesnice, řeky, ulic, údolí a všeho, kde se slovo „neger“ objevuje.

Jak dlouho tak bude starosta Peter Weber a další místní politici v Olpe County odolávat pronikavému nepřátelství novinářů a dalších morálních apoštolů? Jak dlouho budou odolávat škodám, k nimž dochází neustálým ničením informačních cedulí s místními názvy? Zdá se, že dlouho to trvat nebude.

Ostatně, v Německu by nešlo zdaleka o první přejmenovávání za poslední dobu. Zrovna nedávno došlo k přejmenování německé obce Fucking. Od 1.1.2021 se bude tato obec oficiálně jmenovat Fugging.

video-poster
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “V Německu by chtěli po 700 letech přejmenovávat řeku i vesnici, názvy jsou prý rasistické

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout