V Itálii dali azyl vetřelci, který v Africe založil požáry  a několik lidí zabil

V Itálii dali azyl vetřelci, který v Africe založil požáry a několik lidí zabil

Co všechno už bude brzy záminkou pro to, aby si mohly vítačské evropské vlády ponechat vetřelce na svém území a pak je třeba posílat dál do Evropy? Nedávno italská vláda rozhodla, že azyl dostane každý africký vetřelec, který bude spadat pod LGBT, takže už ani není třeba, aby třicetiletý invazista tvrdil, že je mu šestnáct. Stačí, aby se prohlásil za homo, trans či některé ze 100 pohlaví. A nyní, jak se ukazuje, postačí také to, že někdo vypálil půl vesnice a několik lidí zabil.

Soudce udělil humanitární pobyt gambijskému vetřelci, který přiznal, že založil požáry ve své rodné vesnici a zabil několik lidí.

Vetřelec dorazil do Itálie v roce 2016, ale boloňská územní komise mu původně v září 2018 azyl zamítla. Poté se proti rozhodnutí odvolal k boloňskému soudu, který mu koncem minulého měsíce z humanitárních důvodů udělil povolení k pobytu.

Podle zprávy deníku Il Giornale se Afričan přiznal, že zapálil velkou část své vesnice.

Řekl soudcům, že pracoval na polích své vesnice v islámské škole a jednoho dne zapálil suchou trávu, přičemž oheň se kvůli silnému větru rozšířil do okolních domů. Požár nakonec zabil několik lidí a další dostal do nemocnice.

Podle vetřelce byl příbuzný obětí tak rozzuřený, že ho plánoval zabít. Řekl, že utekl z vesnice poté, co se místní vloupali do jeho domu a napadli ho.

V roce 2015 odcestoval do Libye, kde zůstal jedenáct měsíců, než nelegálně přijel do Itálie.

Soudce, který udělil Gambijci pobyt, řekl, že nemá žádnou rodinu, ke které by se mohl vrátit ve své rodné zemi, a tvrdil, že je na cestě k integraci, což uvedl jako důvody, proč mu bylo dovoleno zůstat v zemi.

Povolení k pobytu z humanitárních důvodů bylo zrušeno za bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, v rámci jeho bezpečnostních a migračních dekretů z roku 2018.

Dekrety byly součástí Salviniho tvrdého postoje k masové invazi, přičemž z velké části zabránily pašeráckým neziskovkám ve vstupu do italských přístavů a vedly k obrovskému poklesu počtu příchozích vetřelců, ale i počtu utonutí ve Středozemním moři.

Současná levicová koaliční vláda premiéra Giuseppe Conteho však bojovala proti Salviniho bezpečnostním dekretům, které nakonec zrušila.

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.