“Útočte třeba naostřenou tužkou”, radí v novém časopise ISIS svým souvěrcům

“Útočte třeba naostřenou tužkou”, radí v novém časopise ISIS svým souvěrcům

Už před časem jsem se zde zmínila o tom že Al Kajda vydává již i svůj vlastní časopis, v němž oslovuje své příznivce, především z řad muslimů, žijících na územích, kde probíhá džihád. Další časopis vydává indická “pobočka” ISIS, přičemž rady míří nejen na muslimy v Indii, která se rozhodla islám výrazně potlačit, ale i na muslimy v dalších neislámských zemích, tedy i v Evropě. Své příznivce časopis mnohdy nabádá ke konkrétním útokům či jen doporučuje způsoby, jakými útočit nebo jen ztrpčit život káfirů na islamizovaných územích.

A samozřejmě nechybí ani návody na to, jak lze útočit. Ne vždy má totiž džihádista po ruce zbraň. Mnohdy se také rozhodne útočit v místech, kam se dnes nedostane ani s nožem. Jak tedy útočit například ve vnitřních prostorách, kam kvůli kontrolám nelze přijít se zbraní, tedy ani s nožem či opásán výbušnou vestičkou?

Nejnovější vydání anglicky psaného časopisu, vydaného příznivci ISIS, povzbuzuje rádoby teroristy, aby používali nové taktiky zabíjení – včetně žhářství vozidel a použití ostrých tužek – a říká pachatelům, že by se měli zdržet tvrzení, že útočí jménem teroristické skupiny, pokud si myslí, že mohou znovu udeřit.

“The Voice of Hind,”vydané měsíčně příznivci ISIS v Indii, také přinesl celostránkovou grafiku s křížem a slovy: “25 Prosinec – Ó kněží kříže, čas na pomstu přišel.”

Článek od bratrů na Maledivách o tom, jak být zdrojem podněcování a motivace, varoval stoupence před kritikou osamělých džihádistů, kteří dosahují jen minimální úspěch s jejich terorem. Říká, že pochvala útoků zvýší jejich motivaci …” i když jste neviděli kýžené výsledky práce svého bratra, neodsuzujte ho.”

“Někdy úsilí vašeho bratra může vypadat malé a bezvýznamné, ale i tak může mít velký přínos, který není zjevně patrný,” uvedl časopis a dodal, že by mělo být pro džihádisty obecným pravidlem uznat práci svého bratra i přes jeho nedostatečně uspokojivou práci, aby se inspirovalo více teroristů.

Článek říká, že džihádisté by se měli zaměřit na domácí útoky, stejně jako na skrývání osamělých vlků v cílových zemích, protože se očekávají útoky v zemích se známými provinciemi ISIS a méně už pak tam, kde je káfirové neočekávají.

S odvoláním na mluvčího ISIS Abu Muhammada al-Adnaniho nabádal džihádisty, aby si našli jakoukoli možnou zbraň, článek prohlašuje, že existuje spousta zbraní všude pro toho, kdo usiluje o džihád.

“Takže pokud vám brání v získání smrtících zbraní, dejte jim vědět, že i naostřená tužka může být použita k prolití káfirovy krve,” pokračuje text. “Nebo může dojít ke žhářskému útoku motorky nebo auta, to by byl útok, který by káfira bolel v srdci. Proto se k takovým činům vzájemně podněcujte a povzbuzujte.” (Mimochodem, už je vám jasné, proč tak často – takřka denně – hoří auta ve Francii nebo Švédsku?)

Článek povzbuzuje džihádisty, aby se vyhýbali lidem, kteří by se je mohli pokusit demotivovat. Teroristům se také doporučuje, aby projevili trpělivost, protože by mohlo být lepší, kdyby se obětovali něčím velkým, než aby je káfir chytil při pokusu o něco malého.

“Může být lepší, když zaútočíte a rychle se schováte, jen abyste využili další příležitosti znovu udeřit,” pokračuje časopis. “A někdy by mohlo být lepší, kdybyste vůbec odložili převzetí zodpovědnosti a k činu se nehlásili.”

“The Voice of Hind”, který začal ISIS vydávat v únoru, poněkud vstoupil do prázdna po zániku oficiálních publikací ISIS “Dabiq” a “Rumiyah” – pravidelně vycházejících časopisech ISIS v angličtině. Ačkoli vychází krátce, “Hind” se velmi rychle chopil náboru dalších sympatizantů ISIS a podněcování k útokům.

Druhé vydání “Voice of Hind”, vydané v březnu, povzbudilo útoky pomocí jednoduchých zbraní a taktiky zaměřené konkrétně na vojenské a policejní důstojníky, kteří byli nasazeni v jejich ulicích a uličkách, což z nich činí snadný cíl, během chaosu pandemie koronaviru.

Vyjmenovali také některé způsoby, jak “zničit nevěřící”, včetně útoků vozidel, útoků nožem a sekerou, žhářství a otravy jídlem a pitím.

Mezi čtvrtým a pátým číslem vydali “lockdownový speciál” časopisu, povzbuzující kroky ke zničení nevěřících, včetně bodnutí lidí nůžkami a šířením koronaviru. Časopis nabádal k šíření viru a dodal: “Jaká je větší šance zabít nevěřící v zástupech, než COVID 19?” (z toho je patrné, že propaganda zapůsobila i na ISIS, který zřejmě na jaře považoval COVID za smrtící vir, který je horší, než mor a ebola dohromady).

V srpnu časopis vyzval stoupence, aby napodobili útok Na Charlie Hebdo, a tvrdil, že vlády nedělají dost pro potrestání těch, které teroristická skupina považuje za rouhače. “Pokud se nestaneme ráznými, pak útoky na naše náboženství budou pokračovat,” uvedl text a vyzval příznivce, aby se “pomstili každému, kdo urazil našeho milovaného Alláha.”

V září časopis bědoval nad tím, že někteří z těch, kdo tvrdí, že patří k teroristické skupině, nemají ani ponětí o tom, co mají dělat. Měli by využít více propagandy a vzdělání v tomto směru.

Několik dní poté, co byl v říjnu sťat francouzský učitel Samuel Paty, vydal “Hind” celostránkovou grafiku, která naléhala na další útoky a ukazovala useknutou hlavu.

“Pokud vás vaše svoboda projevu nezastaví od kritiky proroka Mohameda, pak naše meče nepřestanou bránit čest proroka Mohameda,” bylo uvedeno na fotografii useknuté hlavy Patyho pod obrázkem meče.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.