Turci si stěžují, že jim Řekové muslimské vetřelce vrací a některé prý mučí

Turci si stěžují, že jim Řekové muslimské vetřelce vrací a některé prý mučí

Turci se dlouhodobě pokouší nasunout co nejvíc džihádistů do Evropy. Všichni máme jistě v paměti letošní jaro, kdy Turci pomáhali tisícům muslimských vetřelců překonávat hranice s Řeckem. Od té doby s tím Turci neskončili a stále posílají po moři další a další džihádisty, často s podporou pašeráckých neziskovek.

Řecká pobřežní stráž posílá nelegální vetřelce uvízlé na ostrovech v Egejském moři zpět do tureckých teritoriálních vod,” prohlásil turecký ministr vnitra a obvinil Atény z “mučení”.

Řecká pobřežní stráž se každý den zabývá “mučením a nelidským zacházením”, uvedl ministr vnitra Suleyman Soylu v příspěvku na Twitteru, v němž oslovil řeckého ministra pro migraci a azyl Notisa Mitarachiho.

Turecký ministr také zveřejnil video, které údajně ukazuje plavidlo řecké pobřežní stráže, které údajně opouští záchranné čluny plné vetřelců v Egejském moři, aby je vyzvedly turecké lodě. “Podívejte se na své síly, které se zapojují do nehumánních akcí,” prohlásil turecký ministr a dodal, že evropská agentura pro pohraniční stráž Frontex je “spoluviníkem” v této praxi, zatímco Brusel ji jednoduše “ignoruje”.

Soylu také zveřejnil odkaz na prohlášení Tureckého velitelství pobřežní stráže, které popisuje některé z posledních incidentů, jenž se týkaly tureckých důstojníků, kteří zachraňovali lidi opuštěné Řeky. Turecká pobřežní stráž zachytila celkem 28 lidí.

Všichni zachránění se ukázali být členy stejné skupiny, která uvízla na řeckém ostrově Farmakonisi nedaleko tureckého pobřeží Anatolie dva dny předtím, než je vyzvedla řecká pobřežní stráž. Řekové pak oddělili muže od žen a dětí. Ženy a děti byly umístěny do záchranného člunu a odtaženy do tureckých vod.

Muži pak strávili několik dní na lodi řecké pobřežní stráže, kde byli údajně brutálně zbiti, zatímco jejich peníze a mobilní telefony byly zabaveny, jak tvrdí Turci. Zveřejnili také video, na kterém je vidět turecké plavidlo, které zachraňuje mužskou část skupiny, přičemž vetřelci ukazují zranění a jizvy, které jim údajně způsobili příslušníci řecké pobřežní stráže.

Řečtí představitelé, včetně Mitarachiho, na tato tvrzení zatím nereagovali.

Atény již dříve taková obvinění popřely a tvrdí, že dodržují mezinárodní lidská práva. Řecko také několikrát poukázalo na Turecko, když prohlásilo, že to byla turecká pobřežní stráž, která odtáhla lodě s vetřelci do řeckých vod.

Konečně, divil by se někdo Řekům, že odmítají vpustit na své území další džihádisty, a že dělají maximum pro to, aby se i další vetřelci dozvěděli, že v Řecku nejsou vítáni?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Turci si stěžují, že jim Řekové muslimské vetřelce vrací a některé prý mučí

  1. Turci ty vetřelce samozřejmě taky nechtějí.
    Lickými práfy se honosí Evropa, tak to (nečekaně ) dávají Řekům sežrat.
    Těžko se jim divit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.