Švédská policie vykradené sklepy a podobnou trestnou činnost vůbec neřeší

Švédská policie vykradené sklepy a podobnou trestnou činnost vůbec neřeší

Lze to ještě vůbec nazvat trestnou činností, když ve Švédsku jedná policie tak, jako by se nejednalo vlastně ani o drobný přestupek? Pokud nedojde k vraždě nebo těžké újmě na zdraví, švédská policie prostě nepřijede a nebude nic vyšetřovat a už vůbec se nebude namáhat hledat pachatele.

Myslíte, že by měla policie alespoň v místech, kde k vloupačkám dochází opakovaně, hlídat? Švédská policie si to nemyslí. Tedy alespoň ti, kdo dávají policii instrukce, což je zřejmě ministerstvo vnitra. Krást tak můžete v této severské zemi zcela beztrestně. Pokud vás nikdo nechytí přímo při činu, hledat vás ani ukradené věci nikdo nebude…

Obyvatelé bytového domu ve Västra Götaland byli vystaveni už sedmi vloupáním do sklepních prostor. Když policie obdržela hlášení o vloupání, tak policisté odpověděli, že nebudou posílat na místo hlídku, protože je nařízeno z “vyšších míst”, aby se podobnými případy vůbec nezabývali.

V noci na Štědrý den se opět zloději vloupali do sklepa v obci Tibro. Kromě sklepních prostor se zloději také vloupali do karavanu, který stál na parkovišti před domem.

Liv Erikssonová, která je obyvatelkou domu v této oblasti, svědčí o tom, jak ji policejní oddělení informovalo po telefonu, že jim bylo nařízeno, aby ignorovali případy vloupání. Liv také vypráví, jak se cítila hloupě díky osobě, se kterou mluvila na policii.

“Myslím, že je k tomu sakra hodně co říct,” říká Liv. Na Štědrý den, napsala Liv příspěvek v místní skupině na Facebooku a ptala se sama sebe: “V jakém světě to žijeme? Zde si můžete krást a pustošit jak libo, aniž se vám něco stane.”

V rozhovoru Liv se státním rozhlasem se reportér rozhlasu postavil na stranu policejního oddělení s tím, že zpochybnil, co by prý v případu vyřešila přítomnost policie.

“Mohli přijet třeba proto, aby vzali DNA. Máme karavan, který byl vykraden tu samou noc a je tam páčidlo,” řekla Liv reportérovi.

zloději po sobě nechali na zdi “vybíleného” sklepa památku

Ze zpráv jasně vyplývá, že policie v Östra Skaraborgu nemůže odpovídat na otázky týkající se případu, protože nelze nalézt žádnou zprávu. Místo toho se odvolávají na policejní komunikační centrum v Göteborgu.

Jak známo, tak Göteborg a okolí čítá mnoho no-go zón, kde jsou na denním pořádku bombové útoky, přestřelky muslimských gangů, vraždy, znásilnění, loupeže a napadení. Policie se tak drobnější či nenásilnou kriminalitou vůbec nezabývá.

Není tomu tak třeba i proto, aby nemusela švédská vláda přiznat, že se jim ten jejich multikulturalismus poněkud “vymknul z opratí”?? Ignorování nemalé části trestné činnosti samozřejmě povede ke “vylepšení” statistik kriminality a oddychnou si jak přetížené soudy, tak kapacitně zcela nedostačující věznice. A o to jde nejspíš především. Majetek slušných Švédů skutečně nikoho nezajímá…

PS: Zajímavé je, že jistá naše protěžovaná menšina (na rozdíl od té rumunské) zatím na tuto švédskou specialitu nepřišla. Myslím, že kdyby o přístupu švédské policie ke krádežím věděli, některé “vyloučené” lokality by se docela vylidnily…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.