Švédská obec nutí Švédy, aby dávali své děti do školek v muslimském ghettu

Švédská obec nutí Švédy, aby dávali své děti do školek v muslimském ghettu

Švédsko začalo už téměř padesát let nazpět s politikou mutlikulturalismu. Už tehdy prohlásil socanský premiér Olof Palme, že ze Švédska vytvoří multikulturní zemi. Jenže on se jim po téměř půlstoletí ten multikulturalismus tak nějak nedaří praktikovat podle původních představ, podle nichž se měly různé kultury vzájemně “obohacovat” a ne se separovat. Ono se tedy dnes a denně ve Švédsku skutečně obohacuje, ale tak nějak trošku jinak, než byla původní představa. Aby byly obohacovány už i ty nejmenší děti, rozhodla se jistá švédská obec namíchat “švédské rasisty” s multikulturně obohacujícími dětmi vyznavačů “náboženství míru”.

Obec Karlskoga v okrese Örebro změnila od přelomu roku pravidla pro podávání žádostí o umístění děti do školky. S odkazem na stávající segregaci, odpadla rodičům možnost zvolit si školku, jakou oni sami chtějí. Toto rozhodnutí je kritizováno s tím, že obec nutí rodiče využívat své děti jako integrační nástroj pro vetřelce v problémových oblastech.

Několik dalších obcí zvažuje uzavření škol v takzvaných zranitelných oblastech a následné vysílání žáků do jiných škol, kde převažují švédské děti. Tedy chtěli by míchat většinou muslimské děti z ghett s dětmi z bezproblémových škol v oblastech, kde žijí převážně etničtí Švédové.

Začátkem tohoto týdne komise pro děti a vzdělávání alianční obce Karlskoga oznámila, že pravidla pro podávání žádostí o umístění dětí do předškolní a vzdělávací péče budou od 1. ledna 2021 změněna a potrvají po dobu tří let.

Obec tvrdí, že segregace má zásadní dopad na integraci ve švédské společnosti. Podle vedení obce je školka místem, kde se může pochopení rozmanitosti společnosti rozvíjet zcela přirozeně.

Rodiče si nebudou moci vybrat, do které mateřské školy by jejich děti měly chodit, ale mohou si vybrat pouze oblast. Rodiče, kteří chtějí požádat o změnu předškolního vzdělávání pro své dítě, tuto možnost mít nebudou.

Na sociálních sítích reagovalo mnoho lidí na nová pravidla, která nutí rodiče převést své děti do integračního projektu obce, velmi negativně.

Švédští sociální demokraté navrhují také zavést povinné školky od dvou let. To mimo jiné odůvodňují skutečností, že by to zvýšilo rovnost žen a mužů a integraci. K tomuto jen podotýkám, že tentýž návrh přednesla i ČSSD v minulém volebním období a pokud je mi známo, s podobným návrhem přišli i němečtí socani. Zdá se, že socanská politika je v celé EU jako přes kopírák…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.