Rakousko: Syrský vetřelec používal svázané ovce coby “sáňky”

Rakousko: Syrský vetřelec používal svázané ovce coby “sáňky”

Muslimové zvířata nepovažují za živé tvory, ale zcela běžně se k nim chovají jako k věcem, často i s neskrývanou brutalitou. Kruté zacházení je tedy zcela běžné, zvířata se pak využívají k různým účelům, nejen coby zdroj potravy. Třeba i pro krutou zábavu, jako v tomto článku či jen tak k “vybití” nadbytečné energie. Ostatně, kdyby tak uměly kozy v Afghánistánu mluvit, asi bychom se hodně dozvěděli…

U okresního soudu v Linci byla nedávno projednávána kauza, kterou lze jen stěží překonat sadismem a brutalitou. Jednalo se o hned několik případů týrání zvířat. U soudu stanuli hned dva 24letí “obohacovači”, jeden ze Sýrie a druhý z Iráku.

V červnu tohoto roku se Syřan v Grammastättenu (Horní Rakousko) velmi dobře “bavil” tím, že nohy ovce svázal k sobě pevnými kabely, pak si na bezbranné zvíře ležící na zemi sedl a klouzal se na něm po strmém svahu jako po sáňkařské dráze.

Syřan pak poštval svého stafordšírského teriéra na jinou ovci, kterou předtím také svázal a učinil ji tak bezbrannou. Ovce byla bezmocně vystavena útokům bojového psa.

A protože to nestačilo, nakonec svázal psa, zmlátil ho a kopal do něho.

Iráčan, který syrskému vetřelci asistoval, všechna zvěrstva natáčel a poté zveřejňoval na Instagramu.

Obžalovaní své jednání u soudu zdůvodnili tím, že “to neudělali úmyslně”. Ani obhájce Syřana si s tímto přiznáním příliš nevěděl rady. Nicméně poté, co byly skutečnosti uznány, soud upustil od dalšího vyšetřování pozadí těchto ohavných činů.

Verdikt: pět měsíců podmínka a pokuta ve výši 3600 eur pro Syřana; čtyři měsíce podmínka a pokuta ve výši 1200 eur pro Iráčana. Zda ovšem z invazistů nějaké peníze vůbec dostanou, se teprve uvidí, příliš jisté to není.

Z právního hlediska je záležitost uzavřena. Co zůstává, jsou některé nezodpovězené otázky: Co musí mít dotyčný v hlavě, aby spáchal taková zvěrstva? Musí lidé, kteří jsou ve špatnou dobu na špatném místě, také očekávat, že se stanou obětí sadismu těchto “chudáčků uprchlíčků”? V neposlední řadě: neměli by se spíše chránit lidi a zvířata v Rakousku před těmi dvěma, kteří zůstávají dál na svobodě, aniž by byli posláni tam, odkud přivandrovali?

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.